У Світловодську не змогли відремонтувати один з під’їздів 9-поверхового гуртожитку, де мали намір облаштувати кімнати для переселенців. Гроші міжнародних партнерів, а це 604 тисячі доларів, громаді доведеться  повернути, хоча кошти вже були на рахунку. Для того, щоб стартувала реконструкція, депутати мали проголосувати за виділення 1,7 мільйона з бюджету на співфінансування, однак обранці не можуть ухвалити бюджет громади понад чотири місяці. Частина з них не приходить на сесії. Про це у коментарі Точці доступу розповів міський голова Світловодська Андрій Маліцький.

Чому не відремонтують кімнати для переселенців у Світловодську

Андрій Маліцький зазначив, що у гуртожитку є два вільні під’їзди, які хотіли реконструювати під житло для переселенців. Офіційно у громаді зареєстровані вісім тисяч ВПО (внутрішньо переміщених осіб). Реконструкція включала дві черги. Перша – перепланування і створення там 34-х квартир у одному з під’їздів, третя – облаштування кімнат у іншому під’їзді.

Підготовка до реалізації третьої черги тривала півтора роки. На проведення експертизи і виготовлення проєктно-кошторисної документації з бюджету громади витратили орієнтовно два мільйони гривень. Проєкт розмістили на платформі DREAM і розіслали міжнародним організаціям. Це спрацювало і ремонт кімнат погодилася фінансувати міжнародна фінансова корпорація IFC. Гроші зайшли на рахунок громади на початку року, але через ігнорування частиною депутатів сесійних засідань, виділити співфінансування з бюджету громади і розпочати роботи в гуртожитку стало неможливим.

"Минулої п’ятниці ми з представниками управління житлово-комунального господарства розмовляли з представницею корпорації IFC. Вона сказала, що в компанії ухвалили остаточне рішення про те, що громада повинна повернути гроші", – розповів Андрій Маліцький.

Чи відремонтують квартири для переселенців, під питанням

Щодо реалізації першої черги проєкту – реконструкції квартир для переселенців, міський голова Світловодська мав розмови із заступницею керівника офісу президента Іриною Верещук, міським головою Бахмута Олексієм Ревою, керівниками Донецької і Луганської обласних військових адміністрацій. Тоді, каже, шукали шляхи, щоб спільно можна було відремонтувати квартири, у юридично законний спосіб. Тоді юридичних механізмів вирішення цього питання не знайшли.

Нині, каже Андрій Маліцький, гроші на реконструкцію кімнат у гуртожитку можна спробувати отримати з держбюджету. Однак заявку у міністерство розвитку громад і територій України не подають з єдиної причини – немає розуміння, коли депутати у Світловодську ухвалять бюджет.

"Якщо бюджет ухвалять, ми терміново готуватимемо проєкт рішення щодо співфінансування проєкту для того, щоб мати можливість отримати фінансування з держбюджету і все ж таки відремонтувати квартири".

Ситуацію, яка склалася в міськраді, Андрій Маліцький називає політичною боротьбою. Через це, каже, протягом восьми місяців депутати не ухвалили жодного земельного рішення, а у цьому році не виплачуються гроші держсубвенцій на доплати вчителям і харчування дітей, не виділяються гроші на будівництво харчоблоків, ремонт доріг і інфекційного відділення лікарні, соцвиплати військовим і їхнім родинам. А ще через блокуваннями депутатами сесій не можуть виділити гроші на підтримку ЗСУ.

Фото: Суспільне Кропивницький

Читайте також: Архів для міськради за 60 мільйонів: яка доля історичного будинку на вулиці Гоголя у Кропивницькому


Останні новини