Як надавати допомогу пораненому, мінно-вибуховій безпеці та поводженню зі зброєю цивільних вчать інструктори Сил спеціальних операцій у Кропивницькому. Тренінги на різні теми влаштовують кожного тижня. Фахово застосовувати стрілецьку зброю вчилися журналісти Точки доступу.
Тема сьогоднішнього заняття – це ознайомлення цивільного населення з окремими видами зброї, як ця зброя працює, як вона розбирається, як її треба чистити, як доглядати.
![Зброя](/media/uploads/2023/10/31/2023_10_27_krop_trening_zbroiamp4_snapshot_0445120.jpg)
Куратор тренінгів для цивільного населення з позивним "Акула" показує, з чим цього разу працюватимуть учасники. Це стрілецька зброя, подібна до тої, з якою боронив країну сам, та нині воюють побратими.
![Автомат](/media/uploads/2023/10/31/2023_10_27_krop_trening_zbroiamp4_snapshot_2341000.jpg)
Навчитися вправлятися зі зброєю у волонтерський центр завітало понад два десятки людей. Серед них – хлопці й дівчата, чоловіки та жінки. Мотивація різна – від "навчитися боронити себе" до "у майбутньому вступити до війська, після побаченого у Бучі та Маріуполі, нищити окупантів".
![Тренінг](/media/uploads/2023/10/31/2023_10_27_krop_trening_zbroiamp4_snapshot_2837590.jpg)
![Поводження зі зброєю](/media/uploads/2023/10/31/2023_10_27_krop_trening_zbroiamp4_snapshot_3026000.jpg)
Спочатку була теорія, тренери розповідали, як ця зброя працює, як вона розбирається, як її чистити тощо.
![Теоретична частина](/media/uploads/2023/10/31/2023_10_27_krop_trening_zbroiamp4_snapshot_2305000.jpg)
Потім – практична частина.
![Тренінг](/media/uploads/2023/10/31/2023_10_27_krop_trening_zbroiamp4_snapshot_3450167.jpg)
Я не вперше на цьому тренінгу, тут багато цікавої інформації і корисної в наш час. Взагалі мені цікаві такі теми як домедична допомога, види зброї, які речі слід брати під час блекауту, – розповідає учасниця заняття Анастасія.
Випадково побачила в інтернеті, що є така ініціатива. Цікава була тематика саме сьогоднішня. Не боюся зброї, на даний час страшно не вміти нею користуватися, тому, я думаю, вчитися потрібно всім і починати хоча б зараз уже.
![Учасниця тренінгу](/media/uploads/2023/10/31/2023_10_27_krop_trening_zbroiamp4_snapshot_2206000.jpg)
Теми для опрацювання обирають, згідно з запитами населення. Опитування проводять у соцмережі. Під час занять зокрема говорили про снайпінг; екіпірування та що потрібне бійцеві на фронті; що зробити, щоб не замерзнути у разі тривалого блекауту, скільки та яких продуктів й ліків треба мати про запас, як залишатися на зв’язку під час вимкнення електрики; як вижити в екстремальних умовах та що треба мати під рукою для виживання; як зорієнтуватися на місцевості тощо.
![Учасники заняття](/media/uploads/2023/10/31/2023_10_27_krop_trening_zbroiamp4_snapshot_1525000.jpg)
Нині є запити на повторні тренінги з тактичної медицини. Цікавить багатьох і застосування дронів, тренінги з тактики, ази розвідувальної діяльності та як пережити блекаут, – розповідає "Акула".
Люди приходять охоче. Особливо охоче приходить молодь. На даний час в нашій країні йде війна і молодь, як патріотично-налаштована, цікавиться військовою справою. В майбутньому вони можуть призиватися до війська або вступити до війська, то щоб мали якесь уявлення, що таке Збройні Сили.
![Підготовка до мобілізації](/media/uploads/2023/10/31/2023_10_27_krop_trening_zbroiamp4_snapshot_3519000.jpg)
Тренінги для цивільних тренери проводять двічі на тиждень. Заняття проходять увечері, щоб усі охочі могли доєднатися після роботи чи навчання. Спільно із волонтерами фахівці почали цю роботу з вересня.
Тут дуже багато цікавого, чого раніше я й не знала. І, я думаю, зараз такий час, що кожному потрібно такі ази знати, бо не знаємо, як там далі буде. Сподіваємося на краще, але треба готуватися до всього, – говорить учасниця Людмила.
![Безплатні заняття](/media/uploads/2023/10/31/2023_10_27_krop_trening_zbroiamp4_snapshot_3704475.jpg)
Немає фінішної точки цих занять, дивимося по готовності, по запитах, а взагалі – до перемоги працюватимемо, – каже її тезка, волонтерка Центру готовності цивільних у Кропивницькому Людмила.
![Волонтерка](/media/uploads/2023/10/31/2023_10_27_krop_trening_zbroiamp4_snapshot_2550046.jpg)
Усі заняття безплатні. Участь можна брати з 14 років або ж приходити з батьками. За словами тренерів, відвідати одне заняття замало. Навички треба відшліфовувати і доводити до автоматизму. Вони можуть врятувати життя.
![Навчання військовій справі](/media/uploads/2023/10/31/2023_10_27_krop_trening_zbroiamp4_snapshot_3856805.jpg)
Зареєструватися, щоб взяти участь у наступних заняттях, можна на фейсбук-сторінці організаторів.
Організатори зазначають, що українцям для виживання та безпечного існування потрібно опановувати хоч базово навколовоєнні дисципліни. А в подальшому й мати дві професії – військову та цивільну. Бо маємо непередбачуваного сусіда.
ЦГЦ навчають цивільних основам військової справи, щоб наші люди були готові до будь-яких сценаріїв.
Наразі тренінги від центрів можна відвідати у більш ніж 60 громадах 17 областей України. На навчальні події завітали вже понад 25 тисяч людей.
Читайте також: "Військова за покликом серця": історія бойової медикині з Кіровоградщини Христини Задорожної