Протягом 2020 року в зоні ООС загинули шість жителів Кіровоградщини. Поіменно

  • Ольга Зима
  • watch_later 8 січня 2021, 14:55

Протягом 2020 року українська армія понесла значних втрат. Це були і бойові, й не бойові втрати.

У Генштабі ЗСУ звітують, що в боях на Сході України за весь 2020 рік загинуло 49 українських бійців ("бойові безповоротні втрати ЗСУ"). Кількість небойових втрат військовослужбовців ЗСУ за цей період становить 70 осіб. До останніх належать смерті військових від хвороб, нещасних випадків, самогубств та інших причин.

Протягом 2020 року в зоні ООС загинули шість жителів Кіровоградщини. Точка доступу згадує кожного поіменно.

Березень


Віктор Солтис

Народився 2 жовтня 1986 року у селі Володимирівка Петрівського району Кіровоградської області.

Молодший сержант, командир бойової машини — командир розвідувального відділення 131 окремого розвідувального батальйону. Закінчив Жовтоводське профтехучилище за фахом маляра-штукатура. У 2017 році вступив на військову службу за контрактом, черговий контракт підписав 1 липня 2018.

Загинув 10 березня в районі селища Піски Ясинуватського району Донецької області внаслідок смертельних поранень, що зазнав під час обстрілу вантажної автівки ЗСУ з боку найманців РФ. Похований у с. Володимирівка.

Залишились мати, сестра, дружина та двоє дітей (8 і 1 рік).

Квітень


Ігор Вівчаренко

Народився 23 вересня 1996 в селі Коробчине Новомиргородського району. Мешкав у м. Кропивницький.

Старший солдат, оператор групи спецпризначення 3-го окремого полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго. Випускник ЦДПУ імені В. Винниченка (2017, факультет фізичного виховання, бакалавр). 1 квітня 2019 року вступив на військову службу за контрактом. 

Загинув 14 квітня на полігоні в Донецькій області, внаслідок вибуху міни в каналі міномета під час проведення планових занять з вогневої підготовки, ще вісім військовослужбовців зазнали тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості. Похований на Алеї Слави Рівнянського кладовища у Кропивницькому

У нього залишились батьки, четверо братів і сестра. Нагороджений орденом "За мужність" III ст. (посмертно).

Травень


Віталій Лімборський

Народився 20 березня 1996 року у селі Суботці Знам’янського району Кіровоградської області. Мешкав у селі Костянтинівка того ж району.

Закінчив Знам'янське ПТУ №12, де здобув фах залізничника. Зі шкільних років активно займався спортом, брав участь у районних змаганнях з футболу та волейболу, згодом як тренер навчав футбольної майстерності дітей.

У листопаді 2017 року був призваний на військову службу, 363-й окремий батальйон охорони і обслуговування, підписав контракт, після сержантських курсів призначений командиром 3-го відділення охорони 2-го взводу охорони.

14 серпня 2019 року його було відряджено до 28-ї окремої механізованої бригади, у якій він займав посаду командира 2-го відділення зенітного взводу 3-го механізованого батальйону.

Загинув 26 травня в районі міста Мар’їнка Донецької області внаслідок смертельного кульового поранення, що дістав під час обстрілу нашого взводного пункту найманцями РФ з великокаліберних кулеметів та снайперської зброї.

Залишились батьки і молодший брат.

Серпень


Сергій Похович 

Старший сержант, розвідник 42 батальйону 57-ої бригади імені Костя Гордієнка. На фронті — з 2014, у бригаді — з 2016, в листопаді 2018 підписав черговий контракт.

Загинув 13 серпня внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої (ймовірно, протитанковій міні) біля с. Водяне (Ясинуватський район). Тоді авто з українськими військовими наїхало на міну. Похований в с. Новогригорівка Перша Долинського paйону.

Донька Сергія 1988 року народження та син 2000 року народження також проходять військову службу в лавах ЗСУ.

Листопад


Ігор Загороднюк

Народився 30 квітня 1993 року.

Старший солдат, військовослужбовець 17 ОТБр. Після строкової служби в 17-й бригаді, до кінця 2019 проходив військову службу за контрактом. Вдруге підписав контракт у липні 2020. Неодружений, залишилася сестра.

Помер від вогнепального поранення в районі м. Попасна 10 листопада (небойова втрата, проводиться службове розслідування). Загиблому було 27 років. Похований в с. Сухий Ташлик Вільшанського району.


Іван Горошко

Іван наpoдився 7 липня 1999 poку в Знам'янці Кіровоградської області. Військовослужбовець80 ОДШБр. Спoчатку був призваний на строкову службу, а вже у сеpпні 2019 poку підписав кoнтpакт. 

Загинув 21-pічний військовий Іван Гopoшкo пoблизу Станиці-Луганськoї 16 листопада. У нього залишилася вагітна дружина.

За веpсією слідства, смеpтельне пopанення в oбласть пoтилиці пoтеpпілoгo наніс зі стpілецькoї автoматичнoї збpoї йoгo товариш по службі. Триваєдосудове розслідування.

Похований у Львові на Личаківському кладовищі

Нагадаємо, протягом 2019 року в зоні ООС загинули п'ять жителів Кіровоградщини.