Прийнято новий закон про місцеві вибори

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 14 липня 2015, 20:32

  • visibility 60 переглядів

У місцевих виборах в Україні не зможуть брати участь блоки, вибори не відбудуться на частини Донбасу й Криму - закон.

Верховна Рада прийняла новий закон про місцеві вибори, які повинні проходити за пропорційною системою, а сільських та селищних рад - за мажоритарною системою. Закон виключає участь політичних блоків, а також передбачає, що вибори не відбудуться на частини Донбасу та Криму.

Закон про місцеві вибори у другому читанні та в цілому підтримали 257 народних депутатів, передає "Інтерфакс-Україна".

Глава комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя Руслан Князевич з трибуни парламенту озвучив положення, які були погоджені радою коаліції, підтримані комітетом і враховані в остаточній версії документа.

За словами Р.Князевича, враховано пропозицію про виключення блоків з переліку суб'єктів виборчого процесу.

"Домовлено щодо закріплення в так званій закритій частині списку по одному лідеру цього виборчого списку", - заявив він.

Глава комітету також заявив, що в перехідних положеннях закону встановлено, що вибори до місцевих рад Криму і деяких районів Донецької та Луганської областей, призначені на 25 жовтня, не проводяться "у зв'язку із здійсненням Російською Федерацією тимчасової окупації і збройної агресії проти України і неможливістю забезпечити дотримання стандартів проведення виборів ОБСЄ ".

За словами Р.Князевича, перелік адміністративних і територіальних одиниць, де не відбудуться місцеві вибори, Верховна Рада визначить постановою про призначення відповідних місцевих виборів.

Відповідно до прийнятого закону, вибори депутатів сільських і селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідних адміністративних одиниць. Обласні, міські та районні ради будуть обиратися за пропорційною системою з відкритими списками.

Серед висунутих кандидатами у депутати повинно бути не менше 30% жінок, висунутих кандидатами у депутати.