Рада заборонила вкладникам достроково знімати депозити

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 14 травня 2015, 16:16

  • visibility 10 переглядів

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 1195 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо умов повернення строкових депозитів)". За відповідне рішення проголосували 243 нардепа при 226 мінімально необхідних.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, його метою є встановлення стабільності банківської системи за допомогою врегулювання механізму створення ресурсної бази діяльності банківської системи.

Так, закон вносить зміни до статті 1060, 1065 Цивільного кодексу України та статті 13 закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" відповідно до якого клієнти банку зможуть отримати вклади і нараховані за ним відсотки по строкових банківських договором по закінченню терміну дії договору.

Зазначимо, що згідно з чинним законодавством, фізичні особи - вкладники можуть отримати свій вклад або його частину на першу вимогу. Дострокове повернення даного вкладу та нарахованих відсотків за цим вкладом можливе виключно у випадку, коли це передбачено умовами договору строкового банківського вкладу.

"Кореспондент"