У Крoпивницькoму на плoщі біля міськoї ради встанoвили екран, на якoму транслюватимуть пoртрети загиблих військoвих.
У кoментарі Тoчці дoступу керівник пресслужби міськради Сергій Якунін пoвідoмив, щo на екрані в автoматичнoму режимі пoказуватимуть світлини захисників та інфoрмацію прo них.
Наразі триває налаштування прoграмнoгo забезпечення. Відкриття відбудеться за участі рoдин вoїнів, прo це пoвідoмлять дoдаткoвo.
Дружина загиблого військового з Кропивницького Віктора Нестеренка Ірина розповіла Точці доступу, що багато родин загиблих захисників невдоволені виглядом та місцем розташування екрану:
Нас просто поставили перед фактом і не питали нашої думки. Ми неодноразово порушували питання облаштування Алеї пам’яті у місті, проте у міській раді відповідали, що її важко облаштувати, адже загиблих багато і потрібно знайти відповідне місце і продумати її облаштування. Натомість нам запропонували встановити великий LED-екран, на якому транслюватимуть інформацію про загиблих захисників. Мовляв, не в кожному місті є такі технології.
Ірина Нестеренко говорить, що рідні загиблих захисників сподівалися, що це буде великий екран, розміром з білборд, проте дуже здивувалися, коли побачили, що встановили на площі перед міською радою:
Ніхто не очікував, що він буде таким маленьким, його не видно. До того ж екран повернутий не до дороги, тобто його бачитимуть мало людей. Таке враження, що знову зробили так, як самі захотіли.
Жінка зазначає, що людям старшого віку буде незручно користуватися екраном:
До прикладу, 65-річна мама не буде клацати та шукати свого сина, або чекати поки на екрані серед 500 портретів покажуть її рідну людину.
Саме тому Ірина Нестеренко говорить, що рідні загиблих хочуть, щоб у Кропивницькому облаштувати Алею пам’яті з гарними фото загиблих захисників та зручним місцем розташування.
Мати загиблого на війні Миколи Шевченка Олена розповіла Точці доступу, що, як і багато інших рідних, наполягають на облаштуванні в місті Алеї слави з портретами захисників, інформацією про них, їхній військовий шлях.
Щоб людина могла підійти і прочитати про Героя, покласти квіти, вклонитися. Щоб усі знали, завдяки кому ми живемо. А просто поставити екранчик…Щоб побачити свого Героя доведеться чекати. А квіти куди покласти? Я дуже хочу, щоб у Кропивницькому зробили гідну Алею слави, – пояснила Олена.
Пригадаємо, як менше року тому, а саме у квітні 2024-го, міська рада повідомила, що інформацію про загиблих Героїв транслюватимуть на великому LED-екрані у середмісті.
25 квітня відбулася перша організаційна нарада щодо облаштування екрану відбулася. Тоді участь у ній взяли заступники міського голови Сергій Колодяжний та Олександр Мосін, керуюча справами виконавчого комітету Світлана Балакірєва.
Екран планували встановити біля ЦНАПу. Говорили, що з допомогою пошуку на спеціальному планшеті, який розміщуватиметься поруч, можна буде знайти і переглянути інформацію про конкретного захисника.
На цьому ж екрані хотіли сповіщати людей про поховання загиблих воїнів.
Тоді учасники наради обговорили технічні аспекти облаштування інформаційного екрану, наповнення інформаційної складової, питання благоустрою та безпеки території, де його встановлять. Відповідні доручення дали виконавчим органами, щоб вже розпочати роботу.
Нагадаємо, рік тому директорка департаменту соціальної політики Кропивницької міськради Юлія Вовк повідомляла Точці доступу, що в міській раді працюювали над створенням дизайну нової Алеї пам’яті. Тоді на засіданні робочої групи пролунала пропозиція створити більш сучасну експозицію – великий екран із портретами загиблих Героїв та інформацією про них. Розмістити його пропонували біля Центру надання адміністративних послуг в центральній частині міста.
Також хотіли передбачити можливість використання QR-коду, коли містяни та рідні загиблих підходили б до екрана, активували QR-код і бачили інформацію про захисника.
Як з’ясували журналісти Точки доступу в системі публічних закупівель Prozorro, цей екран, а точніше – сенсорний інформаційний термінал для вуличного використання, доставку, монтаж та налаштування обладнання, придбав міський департамент соціальної політики.
Вартість – 378 тисяч гривень. Переможець тендеру – товариство "Сенсорні системи України".
Читайтe такoж: Три громади Кіровоградщини повідомили про втрату захисників
Фoтo: Точка доступу
Головне сьогодні