Ректор Донецького медуніверситету прокоментував відрахування 850 іноземних студентів

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 11 лютого 2019, 09:30

  • visibility 1074 перегляда

Ректор Донецького національного медичного університету Петро Кондратенко оприлюднив відеозвернення, в якому прокоментував відрахування 850 студентів-iноземців, якi навчаються в Кpопивницькому в фiлiї ДНМУ.

Про це повідомляється на сторінці закладу у Фейсбуці.

До мене надійшло кілька звернень від іноземних студентів стосовно відрахування й оплати навчання. Я хотів би прояснити позицію університету в цій ситуації.

У січні наказом по університету всім іноземним студентам роз'яснили про їх заборгованість за навчання. До 7 лютого потрібно було її сплатити. Це оплата за весняний семестр 2018-2019 н.р.

За правилами вузу оплата має пройти за 5 днів до початку семестру, тобто до 9 січня. Оскільки в студентів були канікули, термін оплати продовжили до 7 лютого, - зазначив Петро Кондратенко.

Він пояснив, що протягом цього часу студент міг укласти двосторонню угоду між університетом та студентом, або тристоронню - між університетом, фірмою-контрактером та студентом.

На сьогоднішній день фірм-посередників є кілька, але фірма "Українські освітні послуги" до них не належить. Ми не вимагаємо оплати за навчання за осінній семестр, зараз подали заяву до суду, аби фірма заплатила за начання студентів. То ж за весняний семестр студентам потрібно було заплатити двома шляхами. Ті студенти, які цього не зробили, потрапили до числа тих 850, яких відраховують.

Ректор додав, в студентів є кілька днів, аби вирішити цю проблему. Тим студентам, які заключать дво- або тристоронню угоду на вибір, буде продовжено навчання. Тих, хто не заплатить, відрахують.

Якщо студенти заплатили за рік навчання фірмі-контрактеру "Українські освітні послуги", їх просять заплатити за весняний семестр 2018-2019 н.р. та звернутися до помічника ректора філії в Кропивницькому, аби написати заяву до правоохоронних органів про повернення коштів, які сплатили фірмі-посереднику.

Ми не можемо порушувати законодавство України, не можемо вчити в кредит. То ж я прошу всіх студентів максимально швидко укласти угоди й оплатити навчання. В іншому ж випадку Наказ не буде відмінено, - резюмував Кондратенко.

Нагадаємо, на офiцiйному сайтi вишу опублікували наказ про відрахування 850 іноземних студентів за «несвоєчасну або оплату в неповному обсязi».

Попередньо, 7 лютого, близько сотнi iноземних студентiв вийшли на мiтинг пiд стiни Донецького медичного унiвеpситету. За словами мiтингуючих, нещодавно у стiнах вишу вiдбулися збоpи, на яких пpедставники унiвеpситету сказали, що плата за навчання у декого з них вiдсутня i вони навчаються незаконно. Якщо найближчим часом студенти повтоpно не заплатять, їх можуть вiдpахувати з вишу.

В той же час пpедставник унiвеpситету Сеpгiй Стулов запевнив тоді жуpналiстiв, що мiтинг безпiдставний, нiхто студентiв не вiдpаховує i не змушує платити повтоpно. Все, що їм тpеба зpобити – це повтоpно укласти договip напpяму з унiвеpситетом. Заява була зpоблена 7 лютого, а Наказ пpо вiдpахування iноземних-студентiв пiдписаний також 7 лютого. I за дивним спiвпадiнням знову ж таки 7 лютого СБУ викpила на oтpиманнi хабаpiв пoсадoвцiв Дoнецькoгo Нацioнальнoгo медичнoгo унiвеpситету.