Роман Безсмертний: новостворена партія, позиція в Мінську та доцентська декларація (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 14 лютого 2019, 18:15

  • visibility 90 переглядів

Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить Вaс із кaндидaтaми у Пpезиденти, які вже офіційно зapеєстpувaлися у ЦВК, тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря ШевченкаСергія КаплінаВалентина НаливайченкаАндрія Садового, Анатолія Гриценка та Віталія СкоцикаЄвгена МураєваГеннадія БалашоваРомана Насірова та Віталія Купрія.

Сьогодні познайомимо з біографією та передвиборчою програмою кандидата в Президенти України Романа Петровича Безсмертного. 4 лютого 2019 року його кандидатуру офіційно зареєстрували у ЦВК.

#1

Біографія

Роман Петрович Безсмертний - народився 15 листопада 1965 року, у селі Мотижин, Макарівський район, Київська область. Український політик, дипломат, один із авторів Конституції України, кандидат політичних наук. Нардеп ІІ, ІІІ, IV та V скликань. Викладач і почесний професор КНУКіМ.

1983—1990 — навчався на історичному факультеті у Київському педагогічному інституті ім. Горького (нині — Педагогічний університет ім. Драгоманова), спеціальність «вчитель історії». Служив у армії (1983—1985).

Під час навчання на старших курсах інституту працював у середній школі № 3 у Вишневому Київської області. З серпня 1990 р. почав працювати вчителем історії у Бородянській середній школі № 2 (Київська область), де створив краєзнавчу експозицію.

1997 — захистив кандидатську дисертацію «Соціально-політичний устрій українського суспільства (концепція Донцова)», Інститут національних відносин і політології НАНУ.

1997—2002 — постійний представник Президента Кучми у ВРУ.

2005 — віце-прем'єр-міністр України з питань адміністративно-територіальної реформи. Голова ради партії «Народний Союз — Наша Україна» (2005—2006), голова виконкому партії (2006—2007), керівник фракції «Наша Україна» у ВРУ (травень — грудень 2006). Заступник Глави Секретаріату Президента України (2007—2008).

З лютого 2010 р. по червень 2011 — посол України в Білорусі.

Представник України в політичній підгрупі Тристоронньої групи з врегулювання ситуації на сході України. Безпартійний.

29 травня 2018 року заявив про намір брати участь у виборах Президента України 2019 року.

26 січня 2019 року на Установчих зборах обраний головою нової партії "РУХ +380".

4 лютого 2019 року Центральною виборчою комісією зареєстований кандидатом на пост Президента України.

#2

Скандали

Роман Безсмертний один із найдосвідченіших політиків серед кандидатів у президенти. Його кар’єра розпочалася в середині 90-х – у віці 28 років він став депутатом Верховної Ради від Української республіканської партії. Згодом Безсмертний ще тричі ставав народним обранцем – від Народно-демократичної партії та двічі від "Нашої України".

Безсмертний працював при правлінні чотирьох президентів України. З 1997 року він на 5 років став представником Кучми в парламенті. 

Як зазначає "galinfo", під час "касетного скандалу" Безсмертний висловлював підтримку Леонідові Даниловичу і не вірив, що він відповідальний за смерть Гонгадзе. Тоді Безсмернтий стверджував, що скандал із плівками майора Мельниченка – "це була спланова акція проти самого Мороза" (саме Мороз вперше оприлюднив записи, які давали підстави вважати Кучму винним у зникненні та смерті журналіста). Безсмертний натякав, що це спланована провокація, щоб завдати шкоди іміджу України на міжнародній арені.

Вже через рік після "касетного скандалу" Безсмертний приєднується до наступного президента Віктора Ющенка. У 2002 він став координатором виборчого штабу блоку "Наша Україна". На виборах президента через два роки Безсмертний очолив штаб Ющенка, а під час Помаранчевої революції був комендантом Майдану. У 2006 теж керував передвиборчою кампанією "Нашої України". 

Після початку війни з РФ дипломатичний досвід Безсмертного оцінив Президент Порошенко – політика призначили працювати в мінській групі з врегулювання питань Донбасу. Безсмертний займався питанням виборів на окупованій території. Проте за рік він пішов у відставку через протиріччя із президентом. 

У жовтні 2017 року ефірі вечірньої програми "Народ проти" на телеканалі ZIK волонтер, керівник Центру підтримки аеророзвідка Марія Берлінська виступила з різкою критикою ініціатив Безсмертного в рамках контактної групи по Донбасу.

Її обурили слова Безсмертного про необхідність сідати в Мар'їнці за стіл переговорів з представниками ЛДНР. "Ви відстоюєте національні інтереси і говорите про те, що ми сідаємо на 4 році війни з терористами за стіл переговорів і починаємо в Мар'їнці з ними про щось домовлятися ... що ви курите?", - гнівно запитала вона.

У відповідь Безсмертний заявив, що лише 46 тисячам з 2,8 млн на Донбасі можна пред'явити пряму провину в тому, що вони воюють проти України.

#3

Передвиборча програма

Сам кандидат у Президенти називаю свою програму маніфестом "Про майбутнє".

На своєму офіційному сайті Безсмертний заявляє, що причиною проблем, які переживає Україна, є відсутність Людини, її очікувань та прагнень у ціннісних орієнтирах держави. 

Розпочинається програма пунктом, щодо  державного будівництва. Кандидат у президенти обіцяє прийняття нової Конституції, перехід на двопалатний парламент та зосередження повноти влади в Уряді України.

Безсмертний виступає за діалог України з Росією заради звільнення військовополонених, а реінтеграція Криму та Донбасу, згідно програми, має відбутися без особливих статусів цих регіонів. Також він обіцяє прийняти закон про зброю.

Подолати корупцію він планує  через боротьбу із монополістами, розвиток конкурентності бізнесу та невідворотність покарання корупціонерів.

Для бізнесу  Безсмертний обіцяє лібералізацію податкового законодавства та зменшення  регуляторної функції держави. Ці функції отримають галузеві недержавні організації та об’єднання. Також економіку очікують лібералізація валютного законодавства, легалізація криптовалюти та підвищення ліміту на покупки в інтернеті до 1 000 євро на місяць. Економічні відносини з Росією зазнають краху, а продукція з РФ замінятиметься українською.

Щодо освіти та духовног життя, політик  наголошує, що кожна дитина, закінчуючи школу, має опанувати робітничу професію. В пріоритетність планує висунути фінансування наукових досліджень та розробок для воєнно-промислового комплексу та суміжних виробництв.

Справи церкви Безсмертний планує не сплутувати з політикою.  Церква не має перетворюватися на інструмент досягнення політичних цілей. Підтримка діалогу християнських церков в Україні, адже це шлях до єдності нас з Європою.

У земельному питанні Безсмертний виступає за скасування мораторію на продаж землі, в соціальній сфері за впровадження сучасної системи страхової медицини та соціального страхування, а в освіті – за фінансування наукових досліджень та розробок для воєнно-промислового комплексу та суміжних виробництв.

#4

Декларація

За 2017 рік Роман Безсмертний задекларував 400 тис. гривень. Із яких  269 162 гривень, які він заробив у Київському  національному  університеті культури і мистецтв, де він працює доцентом кафедри міжнародних відносин та 130 965 гривень від Аграрної партії України. Його дружина Тетяна Мокріді задекларувала 17 050 гривень страхових виплат.

На банківський рахунках кандидат у президенти тримає 73 895 гривень у «Державному експортно-імпортному банку України» та 75 110 гривень – Приватбанку. 7 тис. доларів і 115 тис. гривень у нього готівкою. Також у  дружини 12 тис. доларів готівкових коштів.

З об’єктів нерухомості в Безсмертного три земельні ділянки на Київщині загальною площею 22 500 м кв., житловий будинок на 100 м кв. та квартира в столиці на 172 м кв. У його дружини Тетяни 2 паркомісця, житловий будинок площею 129 м кв. Крім того, в неї дві земельні ділянки – у Вінниці на 774 м кв. та на Київщині на 1 200 м кв.

З цінного майна у Безсмертного колекція старовинних книг, а в дружини – годинник Chopard. Їздить подружжя на автомобілі Mersedes-Benz S 500 2005 року випуску, який належить чоловікові.

Безсмертний має 14 % корпоративних прав в науково-виробничому підприємстві "Система" та 17,5% в Інституті політичних технологій, кінцевим бенефіціарним власником якого є його дружина.