У Кропивницькому небайдужі організували вихідними прибирання в парку "Перемоги".

Захід ініціювала громадська організація "Банк речей", команда якої займається наданням гуманітарної допомоги переселенцям і всім потребуючим, – розповіла Точці доступу керівниця організації Альона Глініста.

Альона Глініста

Це вже втретє чи вчетверте. До повномасштабної війни організовували такі акції, потім рік нічого не було. Тепер знову повернулися до цього. Є чат в телеграмі, де близько пів сотні людей, небайдужих до екологічної ситуації в Кропивницькому, то ми між собою домовляємося і зустрічаємося. Раніше проводили прибирання з лотереєю, подарунками, а цей раз зустрічаємося просто від любові до природи.

Волонтерська команда

Команда волонтерів

Волонтерка додала, що раніше вони з однодумцями прибирали на території Лісопаркової, де традиційно відпочиває та смітить багато людей. Цього разу вирішили змінити локацію. Прибирали ту територію в міськсаду, якою ніхто не опікується.

Зелені зони Кропивницького

Міськсад

Небайдужі до рідного міста

Гори непотребу

Волонтери Кропивницького

Залишене сміття

З любов'ю до природи

Засмічення парку

Активна громада

Кропивницький

Смітник

Пластик

Парк "Перемоги"

Ошатний Кропивницький

Волонтерська робота

Левову частину сміття, яким захаращені зелени зони Кропивницького, складають стаканчики від кави та чаю, пляшки від води та алкоголю.

Непотріб

ГО "Банк речей"

Засмічений Кропивницький

Мотлох

Багато сміття лишають мами з дітьми – це вологі серветки, упаковки від дитячих соків тощо.

Сміття

Є просто пакети зі сміттям, які люди не донесли до сміттєвих баків. Є стихійні сміттєзвалища із купою пакетів та коробок, також волонтери знаходять чимало використаних шприців, які вони збирають в окрему тару.

Пакети зі сміттям

Важко сказати, скільки сміття збираємо за раз – багато. Машина приїжджає до нас і вивозить.

Альона Глініста додала, що вдячна тим небайдужим, які долучаються до подібних акцій і навіть просто роблять репост анонсу прибирання. Вона зазначила, що допомагають не лише місцеві, а й постраждалі внаслідок війни українці, які знайшли прихисток в обласному центрі. Люди розповідають, що у їхніх містах ця традиція досить давня – долучатися до прибирання. Завдяки таким людям, говорить Альона, Кропивницький стає кращим. Цього разу до акції доєдналося семеро людей.

Кропивницькі волонтери

Слідкувати за волонтерськими ініціативами ГО "Банк речей" можна тут. 

Читайте також: У Кропивницькому військовослужбовець презентував фотопроєкт, присвячений волонтерам (ФОТО)

У публікації використані фото Григорія Зуба та організаторів акції


Головне сьогодні