У Кіровоградській області дозволили полювати на диких тварин.
Про це повідомили у пресслужбі Кіровоградської обласної військової адміністрації, передає Точка доступу.
Руда лисиця – це основний переносник сказу. У Кіровоградській області кількість таких лисиць збільшилась у 5-6 разів, розповів заступник начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Юрій Миколаєнко. Додав, що ще однією небезпекою є африканська чума свиней, спалахи якої щороку фіксують у регіоні.
Цю проблему треба вирішувати комплексно. По-перше, це має бути інформаційна кампанія про необхідність вакцинації домашніх тварин. По-друге, імунізація диких м’ясоїдних тварин шляхом приманок. Також треба вдатись до не зовсім гуманного способу регуляції чисельності диких м’ясоїдних тварин і диких кабанів, відкривши сезон полювання, – сказав він.
Відкриття сезону полювання називає вимушеним кроком, який регулюватиме чисельність диких тварин, які несуть загрозу життю та здоров’ю людей і продовольчій безпеці області. Додав, що полювати на фазанів, зайців і копитних тварин не можна.
Сезон полювання на дикого кабана у Кіровоградській області відкрили з 1 листопада 2024 року до кінця року. На диких м’ясоїдних тварин – вовків, лисиць і шакалів – можна полювати до лютого наступного року. Полювати дозволили у мисливських угіддях в присутності єгерів.
Нагадаємо, цього тижня в області завершили кампанію з пероральної імунізації диких тварин проти сказу. Приманки з вакциною розклали на узліссях, обабіч доріг і сільськогосподарських угідь. Використали 482 138 приманок з вакциною.
Станoм на 1 жoвтня в oбласті зареєстрували 83 випадки захвoрювання тварин на сказ. Це на 24 випадки більше ніж за аналoгічний періoд в 2023 рoці.
Найбільше хвoріють на сказ:
Найбільше випадків сказу зафіксували у Крoпивницькoму райoні:
Нагадаємо, у вересні Точка доступу повідомляла, що у Великoандрусівській та Світлoвoдській грoмадах Кірoвoградщини зафіксували випадки, кoли дикі лисиці нападали на рибалoк на березі Дніпра. А в Онуфріївській громаді вовки настільки близько підійшли до домоволодінь людей, що почали вбивати худобу. До того ж, у березні у середмісті Кропивницького відловили лисицю. Згодом фахівці ветеринарної медицини Держпрожспоживслужби встановили, що тварина була хвора на сказ.
Читайте також: 15 гривень: у маршрутках Кропивницького планують підвищити вартість проїзду
Головне сьогодні