Шевченко – художник. 209-у річницю від Дня народження Великого Кобзаря відзначили в Кропивницькому культурно-мистецьким заходом "Духовний символ нації". Зокрема показали Тараса як одного з кращих художників свого часу, передає Точка доступу.
Захід відбувся у Музеї мистецтв, де зберігається понад 150 робіт на тему Шевченкіани. Загалом малярська спадщина Тараса нараховує більше тисячі предметів. Дослідники поділяють її на 6 груп. Це пейзажі, а саме велич і краса української природи та інших країн, до прикладу, Казахстану; побутовий жанр – антологія українського села того періоду, життя і побут селян, їхній одяг і робочий інструментарій; історія – теми козаччини і гайдамаччини; соціальна критика – біль і страждання людей, кріпацтво, важка доля жінок, портрет, релігійні та міфологічні сюжети.
Більшість його сприймає лише як поета. А те, що він малював, просто сприймають, що це було для душі, що це хобі. Це неправда, він був професійним художником. Він був учнем самого Карла Брюллова. Але він відійшов від цієї брюлловської школи романтизму і винайшов свій стиль критичного реалізму. Більше того, його вважають одним із кращих майстрів офорту. Одним із кращих графіків. Тобто це абсолютно різнопланова особистість. І, до слова, малювати він почав раніше, ніж писати, – розповів завідуючий відділом Музею мистецтв Олег Юрченко.
Він наголосив, що Шевченко – не самодіяльний художник, а класний професійний митець. Один із кращих свого часу.
Як зазначила директорка музею Тетяна Ткаченко, розширений варіант презентації Шевченка як художника, можна переглянути на ютуб-каналі закладу.
Також в рамках заходу показали твори переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням. Учасниками обласного конкурсу в цьому році стали 69 учнів з 17 мистецьких шкіл Кіровоградської області.
Читайте також: У Кропивницькому відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Шевченку (ФОТО)
Головне сьогодні