Щоб Порошенко швидше став Президентом, хочуть змінити законодавство

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 29 травня 2014, 11:03

  • visibility 1 перегляд

Народний депутат від партії УДАР Сергій Каплін підготував зміни до закону, які дозволять провести інавгурацію новообраного президента на кілька днів раніше.

Про це повідомила прес-служба політика, пише «Українська правда».

Каплін сподівається, що депутати підтримають його ініціативу, і новий глава держави зможе присягнути народові вже 2 — 3 червня.

— Раніше між оголошенням офіційних результатів виборів і вступом у повноваження мало відбутися 10 днів, — аявив він, нагадавши про складну ситуацію на сході України. — Сьогодні ми не можемо чекати так довго. Ми отримали сигнал від народу, який проголосував за єдиного кандидата в першому турі. Тому тепер справа за Верховною Радою.

Нагадаємо, 25 травня в Україні відбулися президентські вибори.

Згідно з Коституцією, «Президент України, обраний на позачергових виборах, складає присягу у п'ятиденний строк після офіційного оголошення результатів виборів».

На встановлення результатів ЦВК дається 10 днів, тобто до 4 червня включно, після цього —  ще 3 дні на оголошення результатів. Офіційним оголошенням вважається день оприлюднення результатів у газетах «Голос України» і «Урядовий кур'єр», а не з моменту оголошення результатів на засіданні ЦВК.