Що таке лібідо, чи коректно його "вимірювати" і які є етапи психосексуального розвитку. Про це і не тільки у Кропивницькому розповіла авторка блогу "У трусах" та експертка з сексуальної освіти Анастасія Забела. Відкрита зустріч відбулася у креативному просторі KOWO.
Великий вклад у вивчення поняття сексуальності людини зробив австрійський психолог Зигмунд Фройд, однак до цього часу у питаннях, що стосуються сексуальної освіти, лишається плутанина і існують стереотипи, вважає Анастасія Забела. На її думку, важливу роль у правильному визначенні і розумінні поняття сексуальності є те, як відбувається психосексуальний розвиток людини. Цей процес впливає на все подальше життя. Блогерка виділяє такі його етапи:
Екпертка виділяє три етапи формування статевого потягу:
Анастасія вважає, що важливо пройти правильно усі етапи психосексуального розвитку. В інакшому випадку у дорослому житті людина зіштовхуватиметься з проблемами.
"Бувають випадки, коли людина, яка готова будувати сім'ю, не знає, як познайомитись і далі комунікувати з тим, хто їй подобається. Це наслідок того, що вона пропустила котрийсь із етапів психосексуального розвитку, можливо, через хворобу чи надто консервативне виховання батьків. У таких випадках людина має надолужувати те, що впустила, і працювати зі спеціалістами у цій сфері".
В інтернеті є багато сайтів, які пропонують "виміряти" статеву конституцію (сексуальний темперамент). Є стереотипне уявлення, що вона визначається співвідношенням довжини ніг до довжини тулуба, мовляв, чим довші ноги – тим нижча статева конституція.
"Термін статевої конституції дійсно має право на існування, але я не дуже люблю, коли статеву конституцію намагаються якось визначити. Коли ми говоримо про жінок, то важливо розуміти, коли вперше почалася менструація, з’явилися перші сексуальні бажання, у якому віці вона завагітніла, як швидко наступив клімакс", – зауважує Анастасія.
Додає, що визначати рівень статевої конституції може фахівець – сексолог, але робити це на побутовому рівні недоречно, адже є низка факторів, які впливають на бажання чи небажання людини вступити у статеві стосунки.
"Наприклад, людина з низькою статевою конституцією на початку стосунків може частіше хотіти займатися сексом, ніж зазвичай. А жінка, яка має високу статеву конституцію, а нині мама трьох дітей і левову частку дня займається ними і побутом, може не хотіти сексу у цей період взагалі".
До цього часу виникають дискусії щодо того, що таке лібідо. Дехто називає це сексуальним бажанням, інші – сексуальним потягом чи енергією. Зрештою, більшість сходяться на визначенні лібідо, як сексуального бажання, яке може бути різного рівня інтенсивності. У різні періоди життя людини він може бути високим, середнім або низьким, каже експертка.
Це відсутність сексуального бажання чи потягу. Можливі причини:
Існує стереотип, що партнерам гіперсексуальних жінок (які мають збільшене сексуальне бажання або активність) дуже щастить. Але це не завжди так, каже блогерка.
"Коли мова йде не просто про високий рівень сексуальних потреб, а про те, що людина не отримує достатнього задоволення від цього процесу, – це може бути симптомом психологічних або психічних захворювань, наприклад, обсесивно-компульсивного розладу (ОКР) або манії".
Анастасія Забела виокремлює низку факторів, які можуть стати причиною зниження лібідо. Серед них:
Нині до цього часу поширеним є стереотипне уявлення, що чоловік завжди хоче сексу. Насправді чоловік теж може втомитись, як і жінка, каже блогерка.
"Вважають, що чоловік, який не хоче сексу, або має проблеми з потенцією, або гей. Але це помилкове судження, адже чоловіки так само можуть переживати стрес і виснажуватися. Якщо час від часу у чоловіка зникає ерекція, це не означає, що жінка перестала йому подобатися, це може бути наслідком того, що людина просто втомилася".
Насамкінець Анастасія Забела нагадала, що єдиним органом, який відповідає за отримання задоволення – є мозок.
Проєкт реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та агенції "Хліб для світу".
Читайте також: Сексуальна освіта: що це таке та чому вона потрібна дітям та батькам