Цього лiта 100 студентiв українських вищих навчальних закладiв, що стали переможцями Всеукраїнського конкурсу «Авiатор», в якостi головного призу отримають подорож до Францiї на один з найбiльших у свiтi авiасалонiв «Ле Бурже». Серед цiєї сотнi переможцiв є студент кафедри загального землеробства ЦНТУ Олег Табота.

Про це повідомляють на офіційному сайті ЦНТУ.

Конкурс «Авiатор» органiзовує та проводить благодiйний «Фонд Бориса Колеснiкова». З 2012 по 2015 роки у ньому брали участь лише студенти авiацiйних ВНЗ та коледжiв, але у сезонi 2016-2017 органiзатори вирiшили розширити коло учасникiв, допустивши також студентiв будь-якої технiчної спецiальностi, якi захоплюються авiацiєю.

Втiм, Олег Табота може вiднести себе як до першої, так i до другої категорiї учасникiв. У Центральноукраїнському нацiональному технiчному унiверситетi вiн вчиться тiльки з початку поточного навчального року, ранiше закiнчив Кiровоградську льотну академiю Нацiонального авiацiйного унiверситету. На 5-й курс кафедри загального землеробства ЦНТУ Олег Табота вступив, щоб отримати другу вищу освiту.

Загалом конкурс «Авiатор» тривав бiльше чотирьох мiсяцiв та складався iз п’яти етапiв: перевiрка знань з технiчних дисциплiн; тести з англiйської мови, тести загальних знань з авiацiї та iсторiї авiацiї; iмпровiзацiя-презентацiя; фiнальний мотивацiйний виступ перед експертним журi (цей етап традицiйно проходить у квiтнi).

Як розповiв Олег Табота, завдання першого етапу вiн складав в ЦНТУ та виявився єдиним студентом нашого унiверситету, хто побажав зареєструватися для участi у конкурсi 2016-2017 року. Перевiрка знань з технiчних дисциплiн проходила у виглядi письмового iспиту: 12 завдань (переважно iз фiзики), якi потрiбно було вирiшити за одну годину.

Завдання наступних трьох етапiв Олег складав уже в примiщенi КЛА НАУ, разом iз курсантами льотної академiї, якi також брали участь у вiдборi конкурсу. Він успiшно пройшов тести з англiйської мови та на iсторiю авiацiї.

За словами Олега Таботи, до четвертого етапу презентацiї-iмпровiзацiї кiлькiсть учасникiв проекту в нашому мiстi зменшилась приблизно до 100 осiб. Пiд час виконання завдання усi вони отримали чистi аркушi паперу i завдання: написати бiзнес-проект авiацiйної кампанiї з позицiї керiвника або iнвестора, який має необмежений бюджет. Олег обрав тематику роботи, безпосередньо пов’язану iз попередньою спецiальнiстю («Пiлот лiтака»), та новою спецiальнiстю («Агроiнженерiя»), написавши для конкурсу проект на тему авiацiї для сiльського господарства.

За пiдсумками четвертого етапу Всеукраїнського конкурсу «Авiатор» Олег Табота пройшов до фiналу, який вiдбувався паралельно у Києвi та Харковi. Усього фiналiстами стали 250 студентiв, а попередньо зареєструвалися для участi у конкурсi понад 6500 студентiв з 44 українських ВНЗ.

Заключна частина конкурсу – виступ-презентацiя презентацiя перед журi, до складу якого увiйшли представники провiдних пiдприємств авiацiйної галузi. Кожному фiналiсту на доповiдь видiлили лише по 5 хвилин, але й за таким регламентом марафон захисту проектiв розтягнувся на два днi. Причому журi не оголошувало результати захисту безпосередньо фiналiстам, тому жоден з учасникiв не знав своєї участi аж до пiдведення пiдсумкiв конкурсу.

Прiзвища переможцiв органiзатори оголосили у День працiвникiв ракетно-космiчної галузi України, а нагороджував 100 найкращих студентiв за пiдсумками конкурсу «Авiатор» 2016-2017 рокiв голова журi конкурсу, колишнiй генеральний конструктор АНТК iменi Антонова доктор технiчних наук, професор Дмитро Кiва.

Тепер на переможцiв чекає подорож до Францiї, де за маршрутом екскурсiйної поїздки українськi студенти вiдвiдають Париж, а також вiдомий мiжнародний авiасалон «Ле Бурже». Там вони зможуть ознайомитися з передовими технологiями i новинками галузi авiабудування.

Нагадаємо, студентів Кpoпивницькoгo відпpaвили прибирати нa «Фopтечних вaлaх» (ФOТO)


Головне сьогодні