Українки масово отримують фейкові повідомлення про те, як уникнути мобілізації, нібито від імені громадської організації La Strada. Таке повідомлення отримала і журналістка Точки доступу Катерина Федченко.
Лист прийшов на особисту пошту, від користувача, який підписаний La Strada. У листі зазначалося наступне: “У зв'язку з можливим проведенням мобілізації жінок в Україні, надаємо вам пам'ятку про протипоказання до військової служби для жінок, а також способи уникнути призову”. Також до листа була прикріплена картинка з “порадами”, що робити жінкам, щоб уникнути мобілізації.
“Поради” написані на картинці з логотипом громадської організації, також там зазначені телефони гарячої лінії з протидії домашньому насильству та актуальні посилання на сторінки La Strada у соцмережах.
Візуально лист не викликав підозри, допоки я не перевірила адресу електронної пошти та не прочитала інформацію на картинці. Зокрема там йшлося про те, що робити жінкам, якщо їм не вдасться уникнути призову. Серед іншого йшлося про таке: “терміново завагітніти, укласти фіктивний шлюб з іноземцем та терміново виїхати з країни, завести роман з керівником місцевого ТЦК, знайти покровителя серед представників місцевої влади, зламати кінцівки, заразитися інфекційним захворюванням та підрізати себе в області паху”, – говорить журналістка.
Згідно закону жінок в Україні можуть мобілізувати до війська лише за добровільною згодою. На військовий облік повинні стати всі жінки, які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність. При цьому військовий облік не означає обов'язкову мобілізацію жінок.
Точка доступу звернулася за коментарем до громадської організації La Strada. Там повідомили, що не створювали та не поширювали подібну пам’ятку. Проти їхньої організації була здійснена інформаційна атака:
Нажаль, ми не можемо вплинути на це. Вже другий тиждень йде подібна розсилка в різних месенджерах з фейк акаунтів та різних електронних адрес.
Представники La Strada передали інформацію до правоохоронних органів.
Довідка. La Strada – громадська правозахисна організація, яка працює для забезпечення ґендерної рівності, миробудування, запобігання ґендерно зумовленому насильству , зокрема, домашньому насильству, протидії торгівлі людьми та забезпечення прав дітей, сприяючи впровадженню стандартів прав людини в усіх сферах життя суспільства та держави.
Довіряйте лише перевіреним та офіційним джерелам розповсюдження інформації!
Раніше Точка доступу публікувала серію матеріалів з протидії дезінформації:
Читайте також: Жіночий шампунь дорожчий за чоловічий: показуємо на реальних прикладах, як працює "рожевий податок" в Україні
Головне сьогодні