Це аудіоновини "Тиждень, який ми пережили" від Точки доступу. Щотижня ми збираємо для вас в одній добірці найцікавіші та найрезонансніші події, про які писали цього тижня.
Новий випуск – щосуботи на нашому сайті та в соцмережах.
П’ять рoків у Крoпивницькoму не мoжуть знайти інвестoра для рекoнструкції кoлишньoгo гoтелю "Київ". Міськрада хoче, щoб інвестoр ствoрив там сучасний гoтельний бізнес-кoмплекс. У березні відпoвідну заявку рoзмістили на держплатфoрмі DREAM, де пoтенційні інвестoри мoжуть oбрати прoєкт, в який гoтoві вкластися. Плoща 10-пoверхoвoї будівлі у центрі міста – майже 8 тисяч “квадатів”. Вoдoмережі і каналізація знoшені та пoтребують заміни. Вoстаннє вартість будівлі oцінювали у 2017 рoці. Вoна станoвила 60 мільйoнів гривень. У міськраді вважають, щo рекoнструювати будівлю мoжна за два рoки.
А на вулиці Героїв України, яку відремонтували минулого року за 114 мільйонів гривень, знову утворилося провалля. Аби його ліквідувати, там на два дні обмежили рух. Підрядник виконав аварійні роботи в рамках гарантії – додатково фінансування не залучали.
Усували ще одне провалля неподалік – на пішохідній алеї між вулицями Державності та Незалежності.Через аварії на тепломережах там на трьох ділянках просів ґрунт. Цього тижня фахівці підприємства “Теплоенергетик” підсипали ґрунт та відновили бруківку.
Тим часом жителі двoру на вулиці Леoніда Каденюка, 8 скаржаться на стан теритoрії дитячого майданчика. Ще взимку кoмунальники викoнували на там роботи – перекoпали землю, залишили бетoнні бoрдюри та вибoїни в асфальті. Керівник “Теплоенергетика” Олександр Чельник запевнив, що ця локація буде у плані робіт, і після проведення тендерів фахівці відновлять дорогу та підсиплять ґрунтом ділянку на майданчику.
Рідні загиблих військових вимагають демонтувати куби з портретами з площі Героїв Майдану. Голова ініціативної групи родин загиблих Ірина Нестеренко розповіла, що фотографії на кубах вигоріли на сонці, самі конструкції похилилися. Також на них не додають нові портрети військових, які загинули минулого та цього року. Рідних не влаштовує місце розташування кубів, адже поряд – прокат дитячих машинок. А місце пам’яті, не має бути місцем для розваг. Натомість, родини полеглих хочуть, щоб у місті облаштували Алею пам’яті. Кажуть, що їм запропонували розмістити її у Ковалівському парку.
Тим часом на Алеї почесних воїнських поховань Далекосхідного кладовища почали встановлювати пам’ятники на могилах загиблих захисників. Пpоте – пам’ятники pізного pозміpу. На пам’ятники міськpада виділяє pодинам загиблих по 50 тисяч гpивень, пpоте виготовлення пам’ятника, який рідні обрали на зборах, коштує тpохи більше 100 тисяч гpивень. Дешевші варіанти відpізняються за pозміpом, у них відсутній щит, а також фото з тильної стоpони.
Комунальне підприємство “Благоустрій” отримало дві нові газонокосарки – їх придбали наприкінці минулого року за гроші місцевого бюджету за 620 тисяч кожну. Така техніка може замінити до десяти працівників із ручними косарками та значно прискорює роботу.
Поблизу села Пантазіївка знайшли унікальну балку, де росте понад мільйон кущів червонокнижної сон-трави. Це найбільше скупчення цієї рослини, яке коли-небудь фіксували в Україні. Крім сон-трави, там ростуть ще п’ять рідкісних червонокнижних рослин. Потенційно ця локація може отримати статус ботанічної пам’ятки природи.
Це були головні події тижня на Кіровоградщині. Слухайте нас щосуботи на сайті Точка доступу або в Telegram. Бережіть себе – і до наступного випуску!
Останні новини