Сьогодні, 6 сеpпня, у Кpопивницькому на площі Геpоїв Майдану відбулася акція на підтpимку військовополонених, пеpедає коpеспондентка Точки доступу.
На головній площі обласного центpу зібpалися близько сотні pідних захисників Маpіуполя, які вже дpугий pік пеpебувають у полоні pосіян. Люди тpимали у pуках фотогpафії зниклих військових та пpапоpи частин, у яких ті пpоходили службу. Також на площі пpезентували фотовиставку “Вони досі в полоні”. Щоб пpивеpнути увагу до теми визволення укpаїнських військових з pосійського полону, пpовели й автопpобіг. Колона з 30 авто виpушила від Гаю десантників на Новомиколаївці до площі Геpоїв Майдану.
Дмитро Шамрай з Кіровоградщини потрапив до російського полону у квітні минулого року. Сьогодні його мама Оксана, дві тітки, дядько та троюрідний брат вийшли на акцію підтримки захисників Маріуполя.
З 12 квітня 2022 року мій син перебуває у полоні. Він був на "Азовсталі" з самого початку, а в полон потрапив з заводу Ілліча з 36-ю бригадою морпіхів. Як він там опинився, цього, на жаль, не знаю. Є відео, де він з ними потрапляє в полон. Після того я ще в червні знайшла відео, де син у полоні, але, на жаль, там не кажуть, хто і де знаходиться. До цього часу я не знаю, де моя дитина, з тієї сторони підтвердження немає. Є лише свідчення військового, якого звільнили з полону. Він чув позивний мого сина восени 2022 року в Донецькому СІЗО.
Оксана хоче, щоб суспільство не забувало про полонених бійців Азовсталі, адже вони вже півтора роки в полоні і у неї складається враження, що за них ніхто не бореться.
Рідні Дмитра Шамрая.
Півтора роки чекає сина з полону і мама нацгвардійця Владислава Хруля Валентина. Військовий родом з Новоукраїнки, потрапив у полон під час виходу з заводу Азовсталь. Жінка говорить, що син виходив на зв'язок з Оленівки, зараз перебуває у Горлівці і зв'язку з ним немає. Є відеодокази, що він перебуває в полоні:
Їм сказали скласти зброю і все...
Жінка їздить на всі можливі акції на підтримку військовополонених.
Валентина Хруль
24 лютого 2023 року тато Юлії Юрій Ткаченко, військовий 56-ї бригади, зник безвісти. Донька не знає, що з ним сталося. Зі сторони агресора немає підтверджень, що він в полоні:
Ми хочемо повернути його додому.
Юлія Ткаченко
Денис Шквиря з Олександрії служить у 36-ій окремій бригаді морської піхоти, потрапив у російський полон з заводу Ілліча 12 квітня 2022 року при спробі здійснити прорив. Сьогодні його мама Світлана вийшла на акцію:
Він навіть не знає, що у нього народилася третя донечка. Він казав, що "обкладуся трояндочками і буду як будячок". Чекаємо, надіємось, віримо. Він не виходив на зв'язок.
Донька військового 36-ї бригади Армена Аліна (прізвище попросила не називати, - Авт.) каже, що бачила відео з батьком на рашистських сайтах, проте, сам він на зв'язок не виходив. Дівчина не знає, чи включили його до списку обміну полонених.
У квітні 2022 року у Маріуполі зник зв'язок з сином. Потім знайшли в інтернеті фото та відеозвернення, що він знаходиться в полоні. Знаю, де утримують. Кожного дня чекаю. Кожен обмін - це наче іспит для мене. Лягаю і встаю з думкою про сина. Я стану на коліна, буду просити усіх - допоможіть повернути сина! Він свій обов'язок виконав на всі сто, - розповідає Олена, мама військовополоненого 39-ї бригади Малюги Віталія.
Олена Малюга
Мама військового 56-ї бригади Дмитра Ковальчука з Кропивницького Тетяна розповідає, що її син виконував бойове завдання в Донецькій області у Водяному. Каже, що хлопці, які разом з її сином не повернулися з завдання, вважаються безвісти зниклими:
Ми ними живемо, надіємось і віримо, що повернуться. Велике прохання - знайдіть наших синів, ми їх чекаємо! Напередодні зникнення син зателефонував і сказав, що знову йде на завдання. Сказав, що дуже втомився, на них була ворожа навала, але вони її відбили. Потім він перестав виходити на зв'язок, у воєнкоматі сказали, що він безвісти зниклий.
Жінка розповідає, що її син працював у Польщі, проте, коли почалося повномасштабне вторгнення, повернувся додому і добровольцем пішов захищати Україну.
Тетяна Ковальчук
Нагадаємо, 16 травня 2022 року президент Володимир Зеленський пояснив, що Герої Маріуполя потрібні Україні живими, а тому за співпраці з ООН і МКЧХ вирішено евакуювати їх.
Оборона Маріуполя тривала 86 днів. Приміщення і підвали металургійного комбінату "Азовсталь" стали останнім форпостом українських військових, серед яких – бійці "Азову", морської піхоти та інших підрозділів ЗСУ, Нацгвардії, Тероборони, поліції і прикордонної служби. У Раді дружин і матерів захисників України "Жінки зі сталі" кажуть, що загалом ідеться про 2 500 людей. Усі вони опинилися у Росії або на окупованих територіях.
Читайте також: Що батько зник, діти дізналися на Миколая: історія захисника з Кіровоградщини
Головне сьогодні