У Кропивницькому шкільні офіцери поліції проходять курс першої медичної допомоги. Адже саме вони можуть опинитися поруч з дитиною в момент, коли рахунок іде на секунди — під час уроків, перерв чи святкових заходів. Навчають поліцейських фахівці обласного навчально-тренувального центру екстреної медичної допомоги. Як відбувається підготовка — бачила журналістка Точки доступу Лілія Кочерга.
Повчитися у досвідчених медиків завітали два десятки інспекторів "Служби освітньої безпеки", які працюють у школах регіону. Це вже друга група, яка проходить тренінг.
Інспекторка відділу "Служби освітньої безпеки" ГУ НП Кіровоградщини Лідія Цуканова працює з вересня минулого року. Відколи в Україні запровадили програму. Згадує, як діти реагували на появу у школі людини в поліцейській формі.
Старшим діткам було цікаво. Вони дивилися, підглядали, хотіли знайомитись. Маленькі взагалі дуже добре прийняли, тому що, в зв’язку з тим, що в нас є ювенальна превенція, яка постійно працює з дітьми, вони з садочку звикли, що є поліція, що поліція – це друзі. Дітки, які були так званими порушниками, з острахом реагували.
Розповідає, що протягом навчального року їй не доводилося надавати першу медичну допомогу. Але, певна, такі навички треба не лише мати, а й постійно їх оновлювати.
Раптом якийсь такий випадок трапиться, в тебе не буде часу залізти в інтернет, проконсультуватися, щоб знати, як допомогти. Потрібно діяти швидко і правильно.
Завідувач навчально-тренувального центру Вадим Кошлак коментує, що курс організували в рамках меморандуму між Головним управлінням Національної поліції в Кіровоградській області та Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф області, за ініціативи керівництва "екстренки". Таке навчання пройдуть офіцери безпеки з усієї області.
На курсі ми розбираємо, як оцінити стан постраждалого без свідомості, як провести базові реанімаційні заходи, як із мішком АМБУ, так і з автоматичним зовнішнім дефібрилятором, як покласти пацієнта в стабільне бокове положення і що робити, якщо потерпілий подавився – інородне тіло гортані, також ми розглянемо особливі випадки та зупинення критичних кровотеч.
Він додає, що там, де є велике скупчення людей, трапитися може різне. Що стосується випадків у дитячих колективах, то дитина може подавитися, втратити свідомість тощо. Тож без базових знань першої медичної допомоги не обійтися.
"Служба освітньої безпеки" охоплює 28 громад нашої області.
Загалом навчання пройдуть 83 інспектори. Це наразі наш штат. Повний штат складає 90 інспекторів, які несуть службу в закладах загальної середньої освіти, тож наразі маємо сім вакансій, – додає старший інспектор відділу організації "Служби освітньої безпеки" ГУ НП Кіровоградщини Рустам Хейруллаєв.
Він зазначив, що цільові перевірки та опитування місцевих жителів виявили, що з появою поліцейських в освітніх закладах зменшилася кількість правопорушень серед дітей: паління, бійок, суперечок тощо.
Водночас, від початку великої війни побільшало людей, які вміють надавати першу допомогу, – каже парамедик та інструктор навчально-тренувального центру Дмитро Савченко. Це збільшує шанси постраждалих на життя.
Щоб приїхати на місце події, швидкій потрібен час. І цей час дуже важливий для постраждалого. Кожна хвилина, коли людині не надається допомога, – це приблизно сім відсотків шансу. А для доїзду бригади потрібно по протоколу до десяти хвилин.
Та найперша задача інспекторів, кажуть в поліції, не блискавично зреагувати на інцидент, що вже трапився, а убезпечити школярів від неприємностей.
Мета поліцейського в закладі освіти – по-перше, забезпечення безпеки учасників освітнього процесу, а також адміністрації закладу, по-друге, це – попередження, реагування на випадки булінгу, жорстокого поводження з дітьми, бійки, попередження правопорушень серед неповнолітніх, – додає Рустам Хейруллаєв.
Під час канікул шкільні офіцери поліції проводять профілактичні заходи серед дітей в місті, парках, на водоймах.
Там також можуть трапитися будь-які ситуації, тим паче, що в нас у країні війна, ці знання можуть знадобитися в будь-який момент. Розповідаємо, як поводитися на воді, чи знають взагалі батьки, що вони на пляжі, бо часто буває так, що не знають, навчаємо безпечним іграм тощо, – зазначає Лідія Цуканова.
Тренінг пройдуть чотири групи поліцейських. Одна група займається протягом шести годин. У курс входять теорія та практичне відпрацювання на манекенах. По завершенню навчання учасники отримають сертифікати.
Читайте також: Доступ до ліків у селах: як Кіровоградщина запроваджує мобільні аптеки за прикладом Черкащини
Фото Олександра Козловського
Останні новини