Після скарги мами пацієнтки на холод у палатах Кіровоградської обласної дитячої лікарні заклад перевірила представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Галина Лугова. 

Точка доступу дізнавалася, яка температура має бути в лікарняних палатах згідно з нормами та як ситуацію прокоментували в медзакладі.

Яку температуру виявили в обласній дитячій лікарні

Як повідомила на своїй Facebook-сторінці Галина Лугова, перевірку провели 14 квітня — після того, як в соцмережах з’явилася інформація про те, що в лікарні відсутнє опалення, а діти перебувають у холоді.

“У лікарні пояснили, що котельня медзакладу перебуває на балансі міської ради. Згідно з рішенням міськради, 28 березня опалювальний сезон завершили, і подачу тепла до лікарні припинили”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з 21 лютого в лікарні трималася хвиля захворюваності на ГРВІ та пневмонію. 

“Стаціонар був заповнений повністю — лікувались 64 дитини. Станом на день перевірки хвиля захворюваності почала спадати та наразі в лікарні на стаціонарі перебувають 39 дітей”, – зазначили Галина Лугова.

За результатами моніторингу, у більшості відділень і палат температура була в межах норми — від +18 до +22℃. Однак в інфекційному відділенні, де заборонено користуватися обігрівачами, температура нижча за норму.

Галина Лугова зазначила, що інфекційне відділення мали відремонтувати в межах проєкту “Велике будівництво”, але через початок повномасштабної війни у 2022 році цього не зробили. Через це у відділенні не можна користуватися обігрівачами — так вимагає техніка безпеки. 

Водночас у пульмонологічному та маніпуляційному працюють кондиціонери.

У коментарі Точці доступу в обласному управлінні Держпродспоживслужби наголосили, що згідно з санітарними нормами, температура в палатах дитячої лікарні має бути в межах +21-24℃.

Користуватися обігрівачами дозволили: як ситуацію прокоментували в дитячій обласній лікарні

Як повідомив у коментарі Точці доступу генеральний директор обласної дитячої лікарні Василь Хорощак, приводом для візиту омбудсменки стала скарга мами однієї з пацієнток на холод у палаті.

За його словами, після рішення міської ради про завершення опалювального сезону в лікарні одразу видали додаткові ковдри й дозволили використовувати обігрівачі — як лікарняні, так і принесені батьками.

“Щойно дізналися про припинення опалення, одразу забезпечили все необхідне. У відділеннях з автономною котельнею температурний режим контролюється. Якщо є звернення, дозволяємо використовувати обігрівачі — жодних заборон”, — зазначив він.

Ситуацію зі скаргою пацієнтки, за словами Василя Хорощака, також вирішили, у палаті працює обігрівач.

За словами директора, чи поновлюватимуть проєкт ремонту інфекційного відділення — мають вирішувати в обласній раді або обласній військовій адміністрації.

Читайте також: Чи скоротять літні канікули для школярів у Кропивницькому, розповіла Лариса Костенко


Останні новини