Сьогодні, 21 лютого, у Кропивницькому відбулося підготовче судове засідання у кримінальному провадженні по обвинуваченню Подольського Володимира Володимировича, у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого статтею ст.111-1 ч.5 КК України (колабораційна діяльність), передає кореспондент Точки доступу.  Що загрожує чоловікові за співпрацю з окупантами, читайте у матеріалі. 

За інформацією, озвученою під час суду, Володимир Подольський 1987 року народження – колишній депутат Щастинської районної ради, що на Луганщині, а нині – представник адміністрації окупаційної влади.

Колаборант

Центр публічних розслідувань пише, що на місцевих виборах-2020 Подольський став депутатом райради за виборчим списком партії "Наш Край", очолюваної народним депутатом України Сергієм Шаховим. Як і в інших населених пунктах, у Щастинському районі (створений в ході адмінреформи, центром району замість прифронтового Щастя став Новоайдар), ця партія позиціонувала кандидатів до ради як неформалізоване об’єднання "Команда Шахова".

На той момент Подольський працював у виконавчому апараті Новоайдарської районної ради на посаді "головний спеціаліст – юрисконсульт". Також був депутатом Новоайдарської районної ради до припинення її повноважень внаслідок адмінреформи. В останньому скликані Новоайдарської райради обіймав посаду голови постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності, регламенту, депутатської діяльності та антикорупційної політики.

У червні, напередодні місцевих виборів-2020, Володимира Подольського відзначили грамотою Новоайдарської РДА та райради "за вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, активну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю таз нагоди відзначення Дня Конституції України".

Тож на засідання у Кіровському районному суді прибули усі учасники кримінального провадження, окрім самого обвинуваченого. Хоча, за інформацією судді Ірини Загреби, про засідання Подольський був належним чином поінформований. Зокрема ця інформація публікувалася на сайтах Офісу Генерального прокурора, "Судова влада України" та в газеті "Урядовий кур’єр".

Прокурор Олександр Кіба зазначив, що вважає за можливе провести підготовче засідання без участі обвинуваченого, оскільки стосовно нього суд прийняв рішення про проведення спеціального судового розслідування.

Сторона обвинувачення

На обговорення учасників засідання суд зокрема виніс наступні питання:

  • про наявність підстав про закриття кримінального провадження;
  • повернення обвинувального акту прокурору;
  • призначення справи до судового розгляду на підставі обвинувального акту.

Прокурор заявив клопотання про призначення справи до судового розгляду та обрання Подольському запобіжного заходу через ризик переховування обвинуваченого та продовження вчинення ним правопорушення. Також він просив суд про виклик свідків, яких опитували під час досудового розслідування.

Кіба зазначив, що обвинувачений, будучи громадянином України та депутатом Щастинської районної ради восьмого скликання, усвідомлюючи російську агресію, самоусунувся від виконання своїх повноважень депутата. Чоловік переслідував особисті інтереси та прагнув обійняти посаду в окупаційній владі в селищі Новоайдар Щастинського району Луганської області, звідки сам родом. Тож у березні 2022-го року, перебуваючи у цьому селищі, добровільно обійняв посаду виконувача обов’язки голови адміністрації Новоайдарського району так званої ЛНР. Ця посада пов’язана з виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території.

Герб України

Нині Подольський продовжує перебувати на окупованій території, тож повістку про виклик вручити йому неможливо. Через ЗМІ обвинуваченого викликали двічі та щоразу на три дати, але він так і не з’явився до суду, про причини неявки не повідомив.

Встановили, що Подольський мешкає і зареєстрований у селищі Новоайдар Щастинського району, де і продовжує займати вказану посаду. А відтак – продовжує кримінальне правопорушення. Чоловік здійснює виступи, дає інтерв’ю, обіймаючи посаду в окупаційні адміністрації.

20 квітня 2022-го року йому повідомили про підозру. Обвинувачення Подольського підтверджується зібраними в ході судового дорозслідування матеріалами та доказами. А також показами свідків та протоколами оглядів інтернет-ресурсів, висновком судової експертизи.

Через переховування Подольського його оголосили у розшук. А третього червня суд надав дозвіл на його затримання з метою приводу для участі у судовому засіданні щодо обрання запобіжного заходу. Ця ухвала закінчилася у грудні 2022-го року.  

Захисник Олег Бойченко підтвердив, що відносно його підзахисного здійснювали процесуальні виклики.

Сторона захисту

Але чи мав він фізичну можливість доступу до ЗМІ, стороні захисту не відомо. Я не мав з ним конфіденційної розмови, лінія захисту відносно даного обвинувачення не встановлена, тож вважаю за доцільне заперечити проти здійснення судового провадження спеціального та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, – зазначив Бойченко.  

Врешті суддя Загреба ухвалила призначити судовий розгляд у кримінальному провадженні за обвинуваченням Подольського Володимира Володимировича на 27 березня 2023-го року. Провести розгляд кримінального провадження суддею одноособово в порядку спеціального судового провадження. Обрати обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.

Судова влада

У разі доведення провини Подольського, йому загрожує від п’яти до десяти років тюрми.

Тюрма

Відповідно до частини пеpшої статті 62 Конституції Укpаїни, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кpимінальному покаpанню, доки її вину не буде доведено в законному поpядку і встановлено обвинувальним виpоком суду.

Читайте також: Передавав інформацію про військові частини Кіровоградщини: працівникa СБУ увʼязнили зa презенти від росіян

Фото автора та СВОЇ CITY


Головне сьогодні