У Кропивницькому каналізацію ринку хочуть приєднати до дворової, мешканці проти (ФОТО)

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 2 серпня 2021, 16:40

У Кропивницькому в мікрорайоні Катранівка ведуться роботи з підключення каналізації ринку "Комплекс Катранівський" до дворової каналізації багатоповерхівки. Місцеві жителі проти, оскільки бояться, що через додаткове навантаження їхній будинок потоне у лайні, передає Точка доступу

28 липня біля супермаркету "АТБ", що знаходиться по вулиці Преображенській, 109, у Кропивницькому працівники водоканалу розпочали земляні роботи, розповіла голова ОСББ "Івушка-2" Оксана Малина.

На моє запитання, які роботи ведуться, працівники відповіли, що будують каналізацію для ринку, який знаходиться по вулиці Генерала Родимцева, 1. Каналізацію, за їхніми словами, планують підключити до каналізації "АТБ", по вулиці Преображенській, 109. Вона, у свою чергу, входить у дворову каналізацію п’ятиповерхового житлового будинку ОСББ "Івушка-2", – розповіла пані Оксана.

Вона зазначила, що в місці приєднання каналізаційна труба "АТБ" має діаметр 200 мм, а дворова каналізаційна труба – 100 мм. Дворова каналізаційна система п’ятиповерхового житлового будинку є зношеною. Їй вже 40 років і необхідно повністю замінити.

До цієї каналізаційної системи вже було приєднано супермаркет "АТБ", через що каналізація отримала додаткове навантаження. Не рідше разу на місяць вона прочищається у зв’язку із засміченням, поривами та підтопленнями будинку нечистотами, –  додала Оксана Малина.

На території ринку, каже пані Оксана, працюють перукарня, кафе, ведеться торгівля овочами та рибою, то ж це спричинить потрапляння до каналізації додаткових відходів і жиру. Тому стара каналізація просто не витримає додаткового навантаження.

Жителі будинку також підтверджують той факт, що каналізація з тим навантаженням, яке є сьогодні, постійно забивається. Вони остерігаються, що через підключення ринку до системи перший поверх буквально затопить нечистотами, що врешті призведе до руйнування будинку.

Додають, приєднання можливе, якщо буде повністю замінена дворова каналізація на нову діаметром 200 мм.

У коментарі Точці доступу у водоканалі повідомили, що підключення до мереж ОСББ передбачається у відповідності до всіх технічних умов. Водоканал проведе додаткове обстеження, але поки що жодних передумов до заборони приєднання ринку до мереж ОСББ немає.

В них є технічні умови від водоканалу. Ринок буде приєднаний до "АТБ". Відповідно, від супермаркету ринок згодом отримає дозвіл на експлуатацію. Різниця в діаметрах труб значення не має – все залежить від об'єму прийнятих стоків, і тут проєктанти рахували, що жодних проблем не виникатиме, – прокоментувала директорка міськводоканалу Валентина Давидчук.

Ситуацію прокоментували представники торговельного комплексу:

ОСББ зверталося до водоканалу з приводу цього питання. Водоканал на вихідних виїжджав на місце і ще раз все перевірив. Сказали, що проблем не має бути. По документації водоканалу там труба 150 мм, – зазначила представниця торговельного комплексу Світлана Бахтіїва і додала, що власник має всі дозвільні документи на ці роботи. 

Читайте також: Через ремонт вулиці Вокзальної в Кропивницькому тимчасово змінять рух транспорту