У Кропивницькому мешканці багатоповерхівки протестують проти будівництва автомийки та кафе (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 14 вересня 2019, 12:00

  • visibility 2554 перегляда

В обласному центрі мешканці багатоповерхівки по вул. Кропивницького протестують проти будівництва автозаправки та торгівельного закладу, передає кореспондент Точки доступу.

Мова йде про ділянку землі на кінцевій зупинці маршрутного таксі номер 27.

Учасники зборів виступили проти будівництва та доручили депутату виборчого округу номер 38 Сергію Бойку добитися скасування відповідних проектів рішень.

"План дій узгодили. Вірю, ми будемо першими, хто відстоїть свої права бути почутими і рахуватись з нашою думкою",- зазначив Сергій Бойко.

Власниками комунальної землі в оренду хочуть стати мешканці міста Кропивницький Микола Гречуха та Андрій Лаврусь.

Вони запевняють, що хочуть завести у місто інвестора, створити робочі місця, платити податки і розвивати територію, реалізувавши бізнес- ідею.

"Подали документи на отримання земельних ділянок в оренду. Більше року все йде по процедурі та відповідно до Закону. Нам постійно ставлять палки в колеса. Ми розуміємо чому і хто це робить. Штучно нагнітають ситуацію аби не дати нам отримати ці ділянки в оренду. Це власне і сказав нам депутат Бойко у стінах міської ради. Навіть процитую: "там буде будівництво, але не ваше, я так вирішив".

Вчора депутат ініціював збори мешканців. Але вони зарано відбулися на мою думку. Ми прийшли поспілкуватися також. Хоча і не маємо зараз права оренди. Прийшли пояснити свою позицію. Донести інформацію, відповісти на питання. Конструктиву не получилось. Дуже шкода. Тому що людям до цього вже розказали неправдиву інформацію. Попрацювали і підготовили. Але коли збори закінчились ми продовжили спілкування з мешканцями у нормальній обстановці. Пояснили свою мету, що хочемо і як це буде виглядати в разі, якщо пройдуть всі законні процедури.

Дякую жителям, що знайшли час і прийшли. Дякую за спілкування. В подальшому ми знайдемо всі відповіді на питання, - зазначив Андрій Лаврусь.

Нагадаємо, на другому засіданні шістнадцятої сесії міської ради, яке було присвячене розгляду земельних питань, виносилися проекти рішень № 3224 та № 3174.

«Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для продажу права оренди на конкурентних засадах (земельних торгах) по вул. Кропивницького та включення до Переліку земельної ділянки, яку виставлятимуть на земельні торги окремим лотом».

Як зазначає депутат міської ради Сергій Бойко, вказаними документами пропонувалось надати в оренду на 49 років земельні ділянки розмірами  0.0745 га (7 соток) та 0.05га (п’ять соток) для розміщення та експлуатації дорожнього сервісу, автомобільної мийки і для будівництва та обслуговування будівель торгівлі відповідно. І пропонували це зробити на кінцевій зупинці маршруту № 27, біля будинку Кропивницького, 7, корпус 1. Ділянки розташовані майже поруч, їх розділяє тільки зупинка громадського транспорту.

"Наявна територія, яку пропонувалось віддати в оренду, розташована на бугру, котрий має крутий схил у бік будинку. Та і сам бугор не природного утворення, а насипний (утворений під час побудови мікрорайону). Існують цілком справедливі побоювання щодо доцільності і безпечності будь-яких будівельних робіт на цій території, а тим більше – зведення автомийки. Автомобільна мийка, до речі, згідно проекту, майже перекрила б прохід до сходинок, якими дістаються до своїх помешкань жителі будинків Кропивницького 7, корпус 1 та Кропивницького 7, корпус 2", - зазначає Сергій Бойко.