У Кропивницькому обвинувачений у вбивстві 16-річної Діани Хріненко просився під домашній арешт

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 15 вересня 2021, 12:00

Сьогодні, 15 вересня, у Кіровському районному суді в Кропивницькому відбулося чергове засідання у справі вбивства 16-річної жительки Суботців Діани Хріненко.

Про це повідомляє кореспондентка Точки доступу.

На початок засідання, 10:00, не з'явилися мати загиблої Олена Хріненко та її адвокат Євген Кухаревський. Причини неявки суду невідомі, – зазначила секретарка. З' явилися до суду Олександр Урсаленко – адвокат обвинуваченого, присяжні, прокурор, судді. Самого обвинуваченого – Миколи Середніцького – у залі суду не було. Викликали двох свідків, але вони теж не з'явилися з різних причин.

Обвинуваченого не доставили, оскільки він захворів на коронавірус. Тож організували зв'язок із СІЗО онлайн. До слова, Середніцький зазначив, що вакцинуватися йому не пропонували. Зробили тест і виявили інфікування. За його словами, у СІЗО ув'язненим навіть не дають пігулки, коли в тих температура.

Прокурор повідомив, що строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинуваченого завершується 20 вересня 2021 року. Тож заявив клопотання про продовження тримання під вартою, оскільки Середніцький обвинувачується в особливо тяжких злочинах. У разі доведення вини йому загрожує до 15 років тюрми, або довічне позбавлення волі. На думку прокурора, якщо запобіжний захід змінять на більш м'який, існують, зокрема, ризики, що Середніцький впливатиме на свідків, оскільки переважна їх більшість проживає у тому ж населеному пункті, що і він сам. Прокурор нагадав, що обвинувачений вже має судимість. Він попросив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою продовжити ще на 60 днів, без визначення розміру застави.

Здогадками, які нічим не підтверджуються, назвав доводи прокурора сам обвинувачений. Середніцький зауважив, що немає причин утримувати його під вартою. Адже він не збирається переховуватися, чи впливати на свідків. Свого підзахисного підтримав і його адвокат та попросив для Середніцького домашній арешт. Урсаленко зазначив, що у цій справі вже 26 томів та 300 свідків, але щонайменше десять засідань прокурор говорить одне й те саме, справа не рухається з місця.

Повинні говорити люди з трибуни, як це все було. Від цих папірців немає толку. Якщо так і далі піде, Середніцький буде сидіти вічно, як той Дантес, поки не завершаться строки давності. Надіньте на нього електронний браслет і нехай сидить під домашнім арештом. Раптом він якимсь чином порушить зобов'язання, посадите знову в клітку, – закликав адвокат.

Урсаленко зазначив, що ця справа вже нікому не цікава, ніхто не хоче нею займатися:

Прокурора, який від початку підтримував обвинувачення, замінили. А новий має велику завантаженість і не працює над справою далі.

Після цього, близько 11:00, суд видалився до дорадчої кімнати. У цей час до суду з'явилася потерпіла Олена Хріненко із портретом своєї доньки Діани.

Щоб ти здох врешті, – звернулася вона до обвинуваченого.

За десять хвилин суд повернувся і проголосив ухвалу: продовжити тримання обвинуваченого під вартою.

Наступне засідання у цій справі призначили на 4 жовтня. Початок о 15:30.

Також суд виділив додаткову дату – 2 листопада, о 14:00.

Крім того, біля суду зібралося близько десяти активістів, які тримали плакат із написом "Вимагаєм пожиттєве вбивці".

Нагадаємо, Діaнa Хріненкo зниклa 24 серпня 2018 рoку. Вoнa пішлa нa святкувaння Дня Незaлежнoсті й дoдoму не пoвеpнулaся. Пoшуки шкoлярки тривaли пів рoку. У березні 2019 рoку зa 12 кілoметрів від селa Субoтці Знaм'янськoгo рaйoну Кірoвoгрaдськoї oблaсті знaйшли рештки тілa людини тa фрaгменти oдягу. Те, щo вoни нaлежaть Діaні, підтвердили три експертизи. Підoзрювaнoгo у вбивстві дівчини зaтримaли у серпні 2019 рoку в Пoльщі. Це 28-річний житель сусідньoгo селa Нoвoтрепівкa.