У Кропивницькому районна ветлікарня закупила сучасне обладнання (ФОТО)

  • Таміла Чорноморець
  • watch_later 10 липня 2020, 10:30

Кропивницька районна державна лікарня ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Кіровоградщини закупила обладнання, що дозволяє надавати ветеринарні послуги широкого спектру.

Про це повідомляє Точка доступу з посиланням на прес-службу Держпродспоживслужби області.

Зокрема, відтепер фахівці за допомогою переносного апарату УЗД зможуть проводити ультразвукову діагностику тварин як в лікарні, так і під час виїзду.

Ветеринари можуть оглянути внутрішні органи тварини та дослідити їх у реальному часі (спостереження за рухом кишечника, скороченням серця, рухом плода при вагітності тощо). Також для роботи використовується спеціальний прилад - петля для безпечного вилову та фіксації тварини в випадку, якщо та поводиться агресивно. Окрім того є шприцемет, який дозволяє вводити тварині наркоз на відстані, та захисні рукавиці. Зазначимо, що всі прилади абсолютно безпечні для тварин.

Для перевезення тварин до ветлікарні обладнали причеп-вольєр, а для їхнього утримання в ізоляції на період спостереження облаштовані спеціальні кабінки-вольєри. Отож фахівці ветеринарної медицини мають змогу виїжджати на місце проживання тварин, проводити огляд, ультразвукову діагностику та за показаннями перевозити тварину до лікарні й утримувати впродовж необхідного часу.

Щоб встановити діагноз і визначити план подальшого лікування, важливою є точна діагностика. Для дослідження мазків крові в лікарні використовують високоточний мікроскоп. За словами начальника лікарні Віталія Тєльного, найбільша кількість досліджень припадає на підтвердження піроплазмозу в собак.

Піроплазмоз собак є сезонним захворюванням, що викликається найпростішими кровопаразитами - бабезіями, яких переносять іксодові кліщі. Мікроскопія мазків крові має вирішальне значення для встановлення діагнозу. Ускладнення в протіканні захворювання на піроплазмоз зустрічаються досить часто. Якщо терміново не вжити заходів, хвора тварина може загинути, - зазначає фахівець.

Кропивницька районна державна лікарня ветеринарної медицини готова приймати пацієнтів за адресою: м. Кропивницький, вул. Бобринецький шлях, 6;  тел.: (0522) 24 34 31.


Читайте також: Мін’юст виpішив закpити Устинівський випpавний центp

Читайте також: Кіровоградщина отримала майже 40 млн грн на соціально-економічний розвиток