У Кропивницькому розповіли, як діяти в умовах воєнного стану

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 28 листопада 2018, 13:00

  • visibility 1001 перегляд

У Кропивницькому розповіли, як буде відбуватися воєнний стан і як діяти в умовах його проведення.

З відповідною заявою виступила спілка офіцерів України Кіровоградської області під час прес-конференції сьогодні, 28 листопада, інформує креспондент Точки доступу.

Андрій Бойко, голова обласної організації спілки офіцерів України, нагадав про введення воєнного стану, який запроваджений у 10 областях від 14.00 26 листопада:

Введення воєнного стану - це не оголошення війни й початок військових дій. Це перш за все готовність до протидії на агресію військ Росії. І ми закликаємо не розводити паніку й об’єднуватися, адже тільки так ми можемо дати достойну відсіч.

Дмитро Потоцький, голова Національного корпусу в Кропивницькому, наголосив, що вони також підтримують воєнний стан. Та додав що наразі їхня спілка проводить вишколи для цивільного населення за підтримки національних дружин:

Ми проводимо стрільби, тренування з медичної підготовки, і все, що може допомогти в час воєнного стану.

Вони запрошують усіх бажаючих долучитися. Штаб Нацкорпусу знаходиться за адресою: вул. Ельворті, 5, 2-ий поверх.

Підполковник Олег Молчанов, заступник обласного військового комісара, заспокоїв населення та зауважив, що воєнний стан в області оголошений не буде, повної й часткової мобілізації не планується:

Якщо виникне необхідність залучення військового складу, то перш за все будуть залучені ті військовослужбовці, які мають уже певний досвід участі в бойових діях, - розповів Молчанов.

Він зауважив, що в даний час особливою умовою для населення є відсутність паніки, адже в умовах війни вона є найстрашнішою й наносить найбільше шкоди. Та додав, що в області, яка межує з територією, де запроваджено військовий стан, немає ніяких змін. Тож потрібно зберігати спокій.

Ігор Козуб, командир територіального загону Української добровольчої армії в області, також зазначив, що їхній загон підтримує воєнний стан і зауважив, що його треба було ввести ще в 2014 році на всій території України, аби мобілізувати суспільство для перемог:

Суспільство похололо й немає такого ентузіазму, як у 2014 році. Ми впоралися тому, що була гіперпотужна підтримка суспільства. Завдяки волонтерам ми врятували тоді ситуацію. Друзі, згадайте воїнів, зателефонуйте їм, підтримайте морально. Купіть теплі шкарпетки, білизну, антисептичні серветки, які так потрібні на війні, й передайте воїнам, - звернувся до населення Козуб.

Він порадив усім жителям регіону пройти від тижня до місяця військову підготовку, аби знати, як вести себе в умовах війни:

Друзі, будьте готовими й підтримуйте армію. В першу чергу морально.

Читайте також: Воєнний стан: що передбачає закон, обмеження та заборони