У Кропивницькому виник скандал через холод у дитсадку: вся історія (ФОТО)

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 27 жовтня 2021, 16:20

Жителька Кропивницького Оксана Деминтієнко стверджує, що її донька отримала переохолодження в дитсадку. Після повідомлення виховательки, що стан дитини погіршився, мати забрала дівчинку і відвезла у лікарню. Там зауважили, що маля змерзло. Про інцидент жінка написала у батьківській спільноті в соцмережі, зчинився скандал. У коментарях батьки твердять – холоднеча в низці дитсадків, хоча опалювальний сезон у місті розпочали 15 жовтня. Чому дошкільнята Кропивницького змушені мерзнути, розбиралися наші журналісти.

Дворічна Катруся відвідує ясла-садочок №27 "Вишенька". Два тижні в її групі – 15 градусів. Вчора дівчинка настільки змерзла, що їй стало зле, – переконує мати Оксана Деминтієнко.

Подзвонила вихователька, Катерина Павлівна, і сказала, що от така ситуація, що вона не знає, що робити. Вона сказала, що сині губи і дитину трясе, і температура вище 37-ми. Хоча, коли ми прийшли в групу, в нас перевіряли температуру, то була нормальна температура, – стверджує кропивничанка.

Мати терміново відвезла дитину в лікарню. У машині, стверджує, було схоже на те, що дитину судомить. Лікарка підтвердила: донька змерзла.

Лікар сказала так: ви замерзли настільки, що у вас посиніли губи. З серцем в нас все нормально,  – говорить Оксана Деминтієнко.

Такий стан дитини спровокував вірус, – коментує лікарка Ірина Дуванова. Дівчинці медикаментозно зняли спазм та відправили додому лікуватися.

При огляді були скарги, що у дитини в дитсадку посиніли губи і вона тремтіла, тому що їй ніби холодно було і 37 і 5-ть була температура. Коли вони прийшли до мене на прийом, температура була під 39-ть. Тобто були всі симптоми ГРВІ, – розповіла Ірина Дуванова, педіатр Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №6.

Однак погоджується: дівчинка змерзла. Комфортна для дітей температура – мінімум 18 градусів.

Я сказала, що губи посиніли, бо дитина перемерзла. Але я не можу сказати, що це переохолодження. Дійсно, побудьте на холоді і у вас посиніють губи й руки. Ну, в садочках зараз прохолодно, і в школах прохолодно, я про це знаю і всі знають про це. Ми за дитиною спостерігаємо, вона має прийти до мене у п’ятницю. Сьогодні дівчинка здавала аналіз сечі, тому що вчора мочилася дуже часто. Природньо, що коли людина перемерзне, то частіше мочиться. Ну, наліз сечі зробили, чекаємо, – додала вона.

Оксана Деминтієнко розповідає, що того дня одягнула дитину тепло: Ми одяглися в такий кожушок українській, черевики тепленькі і теплі колготки. Діти хоч і рухаються, але не нормально, коли 15-ть, а під вечір, казали, 17-ть градусів.

На сьогодні тепло отримують 38 закладів дошкільної освіти. Чотири дитячих садка ще очікують на включення котелень у мікрорайонах міста. Серед них – садочки №16 та 74 на території селища Нового. У соцмережах батьки пишуть, що низка закладів тепло отримала лише після скандалу. В міськраді коментують: діяли по плану. Переконують, що обігрівається нині й садочок, який відвідує дворічна Катя.

Ми принесли вибачення матусі, що є такі факти. Але також ми звертаємося до батьків, аби вони з розумінням поставилися до цієї ситуації. Якщо у дітей є протипокази – не можуть діти знаходитися при такій температурі – врахувати це, – зазначила сьогодні під час брифінгу начальниця управління освіти міської ради Лариса Костенко.

За її словами, надвечір тепло має стати в усіх садочках міста. До цього за можливості використовували електрообігрівачі.

Ми включаємо обігрівачі, але ми не можемо включити їх в усіх приміщеннях одночасно, оскільки наші мережі не розраховані на таке додаткове навантаження, – зазначила очільниця управління освіти.

Лариса Костенко додала, що садочки у Кропивницькому відвідують понад три тисячі дітей. 

Чому тепло не включили 15-го жовтня, мені не зрозуміло, чому чекали якогось випадку… Може, це так співпало, але саме після розголосу в соцмережі затопили ввечері. Але так не повинно бути! Повинні якось переживати, що діти від одного року пеебувають в цьому садочку, що їм холодно і така ситуація не лише в нашому дитсадку, – обурюється Оксана Деминтієнко.

Жінка повідомила, що на лікування дитини вже витратила понад 1200 гривень. 

Чи дійсно нині тепло у садочку №27, який відвідує Катруся, перевірити не вдалося. До журналістів ніхто не вийшов, двері виявилися зачиненими.

Нагадаємо, вiдсутнiсть газопостачання бюджетним установам Кропивницького для включення опалення визнали надзвичайною ситуацiєю.

Читайте також: Кропивницький: у лікарні пацієнти з пневмоніями скаржаться на холод в палатах