У Новомиргороді на Кіровоградщині вчинили наругу над могилою загиблого захисника Олександра Гребенюка. Спершу цей випадок кваліфікували як адміністративне правопорушення, але згодом перекваліфікували на кримінальне.
Як розповіла у коментарі Точці доступу мати загиблого захисника Віта Гребенюк, випадок стався 26 січня на території Софіївського кладовища, що в Новомиргороді.
За її словами, директорка місцевого кладовища виявила, що двоє чоловіків забрали корзину з квітами з могили її сина, пошкодили її та викинули. Частину квітів розкидали, а решту перенесли на могили своїх родичів.
"Вона одразу викликала поліцію, а потім повідомила мені", — розповіла Віта Гребенюк.
Після інциденту на сторінці Муніципальної інспекції Новомиргородської міської ради повідомили, що на звернення працівника кладовища одразу приїхали інспектори. Вони знайшли двох місцевих жителів, які забрали квіти з могили загиблого воїна. Чоловіків передали поліції.
За словами матері загиблого, подібні випадки на кладовищі траплялися й раніше, але винуватців тоді не вдавалося встановити.
Спочатку дії чоловіків кваліфікували як адміністративне правопорушення, але згодом перекваліфікували на кримінальне.
Після цього на могилі військового все прибрали.
"Але я та наші громадяни хочему, щоб таке більше не повторювалося. Ми розуміємо, що подібні ситуації можуть траплятися знову, тому важливо привернути увагу до цього питання", – зазначила мати загиблого Віта Гребенюк.
Вона також повідомила, що нині справу ведуть лише щодо одного з двох чоловіків. Таку інформацію їй надали під час звернення до правоохоронців.
Згідно з інформацією з Єдиного держреєстру судових рішень, випадок кваліфікують за частиною 1 статті 297 Кримінального кодексу України – наруга над могилою.
Санкція статті передбачає штраф до 3400 гривень, арешт до 6 місяців, обмеження волі до 3 років або позбавлення волі на той самий строк.
Олександр Гребенюк 1996 року народження, служив опеpатоpом безпілотників у 135-му батальйоні 35-ї окpемої бpигади моpської піхоти.
12 гpудня 2023 pоку, виконуючи бойове завдання біля села Тягинка на Хеpсонщині, отpимав вибухову тpавму внаслідок воpожого авіаобстpілу. Він помер у лікарні Миколаєва 21 грудня.
Поховали його у Новомиргороді. Військового посмертно відзначили орденом “За мужність” ІІІ ступеня.
Читайте також: Гайворонська і Бобринецька громади повідомили про втрати захисників на війні
Останні новини