У Києві в одному з мікрорайонів фіксують зростання захворюваності на вірусний гепатит А. Фахівці з’ясовують, звідки поширився вірус, і вживають заходів, щоб зупинити його поширення. Точка доступу з’ясувала, яка ситуація з захворюваністю на Кіровоградщині.
Як повідомила у коментарі Точці доступу директорка обласного Центру контролю і профілактики хвороб Надія Оперчук, станом на 15 травня в області ситуація спокійна — з початку року зафіксували лише один випадок гепатиту А.
“Його виявили в лютому у жителя Суботцівської громади, який звернувся до медиків у Знам’янці”, – пояснила лікарка.
У 2024 році в області не було жодного випадку гепатиту А.
“Водночас медики не виключають можливості завезення збудників інфекцій з інших регіонів, зокрема столиці”, – каже Надія Оперчук.
За словами посадовиці, наразі в області є 40 доз вакцини. Від початку року щеплення зробили 23 людини — 7 дітей і 16 дорослих. Зробити щеплення можна після звернення до свого сімейного лікаря.
Гепатит – це захвoрювання печінки, спричинене вірусoм. На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не прoвoкує рoзвитoк хрoнічнoї хвoрoби печінки й рідкo закінчується смертю.
Гепатит А передається через вживання немитих овочів і фруктів, забрудненої води або через брудні руки. Інфікуватися можна також при тісному контакті з хворим.
Симптоми включають слабкість, підвищену температуру, нудоту, діарею, біль у животі, темну сечу та жовтяницю. Діагноз встановлюють лише за результатами лабораторного дослідження.
Натомість гепатити B і С передаються через кров: під час переливання, використання нестерильних медичних інструментів, татуювань, манікюру, пірсингу, спільних засобів гігієни, статевим шляхом або від матері до дитини під час пологів.
Що робити, щоб убезпечити себе від інфікування гепатитом:
Читайте також: У Кропивницькому проінспектували першу чергу “Безбар’єрного маршруту”: які порушення виявил
Останні новини