Кіровоградщина: у водоканалі пояснили, чи потрібно додатково очищувати воду в умовах карантину

  • Катерина Федченко
  • watch_later 19 березня 2020, 15:05

В ОКВП "Дніпро – Кіровоград" запевняють, що вода, яку водоканал постачає мешканцям регіону, абсолютно безпечна з епідемологічної точки зору.

Про це повідомляє Точка доступу з посиланням на прес-службу водоканалу.

Додаткові заходи з очищення і знезараження питної води у зв’язку з запровадженням карантину не потрібні.

Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров’я, коронавірус COVID-19 у воді не живе та легко піддається окисленню. Дезінфекція на етапі водопідготовки знищує будь-які віруси.

Водопровідна вода з легким запахом хлору – це гарантовано безпечна вода. Запах і присмак хлору можна легко прибрати шляхом відстоювання в ємностях або через доочищення побутовими фільтрами. В якості запобіжних заходів проти вірусу COVID-19 кип’ятити воду не потрібно.

За якістю води на виході з водопровідних станцій цілодобово стежать лабораторії ОКВП "Дніпро – Кіровоград".

Запровадження карантинних заходів жодним чином не вплине на постачання води споживачам. Проте невеликий запас води для побутових потреб радимо тримати в домі завжди на випадок аварійного відключення.

Чи можна заразитися COVID-19 через стічні води чи каналізацію?

ВООЗ зазначає, що "на сьогодні немає жодних доказів того, що вірус COVID-19 передається через каналізаційні системи, з очищенням стічних вод або без них". Таку ж позицію озвучив Федеральний інститут безпеки та гігієни праці Німеччини (BauA), адже "основним джерелом передачі є повітряно-крапельний шлях через дихальні шляхи або через руки, що контактують зі слизовою оболонкою носа, рота чи кон’юнктиви".

Каналізаційні очисні споруди ОКВП "Дніпро – Кіровоград" працюють у штатному режимі з постійним дотриманням умов гігієни та охорони праці.

Читайте також: У Кропивницькому погодили виділення коштів на 3 апарати штучної вентиляції легень

Читайте також: На Кіровоградщині перебоїв із доставкою продуктів харчування немає - ОДА

Фото на обкладинці з відкритих джерел