Унікальний військовий музей на Кіровоградщині поповнився експонатами великої війни (ФОТО)

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 4 серпня 2022, 12:40

Унікальний військовий музей, розташований в селищі Побузьке на Кіровоградщині, поповнився експонатами повномасштабної війни росії проти України. Російські техніку та ракети, якими вбивають українців та руйнують мирні міста, у Музеї ракетних військ бачили журналісти Точки доступу.

Військовий музей розгорнули на території колишнього ракетного полку 22 роки тому. Цей об’єкт був одним із найбільш засекречених у Радянському Союзі. Експозиція відображає історію ракетних військ стратегічного призначення СРСР. Цей музей – єдине місце, де збереглися підземний командний пункт та точка запуску ракет.

Це унікальний експонат музею. Ракетна шахта представлена практично у своєму первісному вигляді, – говорить співробітник Музею ракетних військ стратегічного призначення Едуард Сабіров.


Загалом у музеї – близько 30 тисяч військових атрибутів, кількість яких постійно зростає. Від початку великої війни росії проти України, заклад поповнився десятками нових експонатів. Зокрема, тут можна побачити снаряди, якими окупанти нищать населення. У мирні міста прилітають навіть протикорабельні ракети.

"Точка-У"

"Точка-У"

Точка-У та Х-22 – саме ті ракети, які лишилися з часів СРСР, якими зараз росія бомбить наші міста. Дальність польоту – 120 кілометрів. Від початку цю ракету створювали для того, аби нести ядерний заряд від десяти до 100 кілотонн. Також вона може нести до 50 касетних снарядів і осколково-фугасних.

"Х-22"

"Х-22"

Одну з ракет, представлених в експозиції, збили на кордоні Миколаївської та Кіровоградської областей. На щастя, вона не вибухнула і нікому не завдала шкоди.

Тут в нас були на екскурсії люди з-під Миколаєва, і говорили, що у них поле, як їжак, всипане отакими паливними баками від ракет. Ну, не вибухає, можливо, несправність, можливо, відмова якась іде, також буває, або застарілі дуже моделі, – говорить Едуард Сабіров.

На одній із локацій музею – важка техніка росіян – танки та бойові машини піхоти.

Влучило, мабуть, зверху, навіть їхні бушлати лишилися всередині, бачте?!

Це техніка, на якій росіяни увірвалися в Україну. Вірніше те, що від неї залишилося. У музей її привезли з Київщини. 

Розповідали, що, коли вони тікали, документи покидали, потім родичам дзвонили в росію, а вони питалися, де їхні рідні. А ніде. Там вже попіл від них лише, – каже Едуард Сабіров.

Щороку військовий музей на кордоні Кіровоградщини та Миколаївщини відвідують туристи з усього світу. Чим воюють проти українців росіяни, приїхав подивитися і киянин Богдан.

Вражає безжалісність, мабуть, більш за все, коли дивишся на це все і коли розумієш, до яких жертв це призводить, – говорить хлопець.

Музейники і надалі збиратимуть докази воєнних злочинів окупантів. Кажуть, весь світ має побачити, що означає "руський мір" насправді.

Читайте також: Ракетні удари по Кропивницькому: свідчення очевидців (ФОТО, ВІДЕО)

Фото: Григорій Зуб