В ОДА відбувся брифінг щодо зриву опалювального сезону в Світловодську, винного знову не знайшли

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 24 листопада 2021, 16:10

У Кіровоградській ОДА сьогодні, 24 листопада, відбувся терміновий брифінг щодо централізованого теплопостачання у Світловодську, передає Точка доступу.

За словами міського голови Світловодська Андрія Маліцького, керівництво СП ТОВ "Cвітловодськпобут" не бажає комунікувати і надає недостовірну інформацію щодо опалення житлового фонду міста, а також соціальної сфери. Насправді з холодними батареями значно більше будівель. Основна причина – зношені мережі та недостатній тиск в системі опалення. Також, на його думку, підприємство до зими не готове технічно. В свою чергу міська рада свої зобов’язання щодо підготовки до опалювального сезону виконала.

За словами керівника "Світловодськпобуту" Сергія Московського, станом на сьогодні в Світловодську працюють три бригади, які ліквідують пориви за трьома адресами. Він поскаржився на нервозність у колективі, яку створюють міська рада та ЗМІ. Московський нагадав про тариф, який є збитковим для підприємства. Також наголосив на тому, що часто до прийому тепла не готові внутрішні мережі самих будівель, а це мали б забезпечити управляючі компанії і ОСББ.

Взаємодія потрібна з міською радою, – висловив своє побажання щодо налагодження процесу централізованого теплопостачання Сергій Московський.

Голова ОДА Марія Чорна зауважила, що в тариф не закладені інвестиційні кошти, тож теплопостачальник не має грошей на заміну зношених мереж. На її думку, 16 людей, які працюють в управлінні ЖКГ міської ради Світловодська, не виконують свою роботу в плані організації процесу підготовки міста до опалювального сезону.

 Наприклад, подекуди не промили системи в школах, в будинках вчасно не набрали води в мережі тощо. А вчора, приміром, неправильно зливали воду, тож вода текла з даху будинку. Через такі ситуації зупиняються котли в котельнях і навіть можуть вибухнути. Вона зауважила, що місцева влада мала б давно виробити стратегію щодо теплозабезпечення міста.

Якби я бачила, що ви маєте якусь стратегію і думаєте про людей, ми б думали, на якому етапі вам допомогти, можливо, й фінансово, – сказала Марія Чорна.

Чиновники на це питання відповіли, що стратегію наразі розробляють. Через рельєф місцевості це буде комбінована схема опалення. Цей сезон працюватимуть із "Світловодськпобутом", інших варіантів немає, оскільки опалювальний сезон вже у розпалі. Яка заборгованість населення перед теплопостачальником, чиновники не відповіли. 

За інформацією Марії Чорної, заборгованість лише одного будинку, мешканці якого вийшли вчора на акцію протесту через зрив опалювального сезону, – близько мільйона гривень. За словами Андрія Маліцького, комунальні підприємства заборгованості не мають. Наразі без тепла, за його інформацією, не менше 30 будинків, садочок і школа. В лікарню подали тепло вчора. Актуальну картину щодо температурного режиму в будівлях в міській раді матимуть о 16:30.

Марія Чорна підкреслила, що не вірить ні міському голові, ні очільнику теплопостачального підприємства і має багато питань щодо зриву опалювального сезону.

То немає іншого виходу, щоб приїхати і розібратися, що відбувається у Світловодську. Ми можемо перевірити міську раду, а "Світловодськпобут" перевірять інші органи, –  сказала вона.

Читайте також: Два тижні поспіль Кіровоградщина перебуває на піку захворюваності на коронавірус, — Надія Оперчук

Фото: Інститут масової інформації