Вісімнадцята доба війни: деталі від Міністеpства обоpони Укpаїни

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 13 березня 2022, 11:50

Розпочалась вісімнадцята доба героїчного протистояння українського народу російському воєнному вторгненню.

За інформацією Міноборони, положення та характер дій сил оборони без суттєвих змін, передає Точка доступу. 

Противник продовжує використовувати цивільну інфраструктуру для військових потреб. У порушення вимог Міжнародного гуманітарного права розміщує підрозділи і техніку на об’єктах підвищеної небезпеки, обстрілює мирне населення, проводить незаконні перевірки особистих речей та обшуки серед місцевих жителів, перевдягається в цивільний одяг та форму ЗС України.

Морально-психологічний стан військ противника, який брав участь у боях зі Збройними Силами України, погіршується, зростає кількість випадків дезертирства та відмов щодо виконання наказів.

За наявною інформацією, на території Республіки Беларусь у медичних закладах південно-східного регіону лікується велика кількість поранених в ході бойових дій на території України військовослужбовців РФ.

Запасів крові для проведення хірургічних операцій не вистачає. Задіюють резерви, накопичені для громадян Республіки Білорусь. Близько 2/3 резерву перенаправили на потреби військовослужбовців РФ. Активізувалась кампанія щодо збору крові серед працівників бюджетної сфери та цивільного населення.

У зв’язку з втратами збройні сили російської федерації формують нові підрозділи. Зокрема, командування ворога планує залучити близько 1500 осіб зі складу 40-ї окремої бригади морської піхоти (Петропавловськ-Камчатський, Тихоокеанський флот).

Збройні Сили України у взаємодії з іншими складовими сил оборони дають гідну відсіч військам противника, зокрема, за попередню добу знищили два вертольоти, два винищувачі (один з яких Су-34) та два БПЛА.

Віримо в Збройні Сили України! Разом переможемо! Слава Україні!

Читайте також: За добу Кіровоградщина пережила чотири тривалі повітряні тривоги

Фото: Верховна Рада України