Вчора дніпровську воду випробував катер без «начинки» - озброєння, радіолокаційних систем тощо Сьогодні стався другий спуск. На ньому були присутні секретар РНБОУ Олександр Турчинов, командувач ВМСУ віце-адмірал Сергій Гайдук, представники Міноборони і Генштабу, а також мер Білгорода-Дністровського Алла Гінак.
Остання стала «хрещеною матір'ю» корабля, розбивши об його борт пляшку шампанського. Причому розбила вона якісно - з першого разу, що трапляється далеко не завжди. Тепер, за старовинною морською традицією, фото Гінак і осколок пляшки будуть зберігатися в кают-компанії катера.
Катер назвуть на честь Білгорода-Дністровського. «Але конкретну назву -«Тіра», «Акерман», «Бєлгород» або «Білгород-Дністровський» - виберуть городяни. Ми візьмемо шефство над катером», - говорить чиновник.
Корабель не тільки отримає назву на честь міста на березі Дністровського лиману, а й буде базуватися в ньому - ВМСУ мають намір створити там портопункт. Другий катер направлять або в Очаків, або до Маріуполя. У планах національного флоту - створення цілої бригади таких МБАКов.
Катери цього типу були розроблені миколаївським конструкторським бюро. Вони призначені для охорони та оборони пунктів базування і морських (річкових) комунікацій в межах територіального моря, ізоляції ділянок узбережжя, захисту судноплавства на прикордонних ділянках, сприянні в охороні держкордону, участі в рятувальних операціях та операціях по боротьбі з проявами піратства, незаконної міграції та контрабанди .
Довжина корабля - 23,7 м, ширина - 4,8 м, осадка - 1,05 м. Максимальна швидкість - 28 вузлів, екіпаж - 5 чоловік. Дальність - 900 морських миль, автономність - 5 діб. Катер оснащено двокоординатною РЛС «Дельта-М», прийнятою на озброєння в 2011 році, а також двома бойовими модулями, що складаються з гармат і керованих ракет.