У Кропивницькому на Новомиколаївському пляжі рятувальники Кіровоградщини показали, як допомогти потопельнику, як поводити себе на льоду та роздавали інформаційні листівки людям, що прийшли на Водохреще. Як це було, дивіться у фоторепортажі Точки доступу.

Водохреще 2023

На фото: Олена Марченко занурюється у воду

О десятій ранку тричі зануритись у річку Інгул приїхала кропивничанка Олена Марченко. Жінка працює медсестрою швидкої допомоги, на пляж – з нічної зміни. Традицію пірнати на Водохреще не порушує протягом 15 років.

Водохреще 2023

На фото: Олена Марченко спілкується з поліцейськими

Я займаюся спортом. У холодній воді не купаюся, але обливаюсь, – розповіла вона.

Рятувальники та поліцейські дали Олені інформаційні листівки про те, як безпечно пірнати.

Водохреще 2023

На фото: інформаційні листи, що роздавали рятувальники

Пізніше інструктор організації "Червоний хрест" Валерій Пузир дістав спеціальний манекен. На ньому демонстрував як надати першу домедичну допомогу людині, що тонула.

Водохреще 2023

На фото: Валерій Пузир показує, як допомогти потопельнику

Розповів: потерпілого слід перевернути на бік, щоб з рота і верхньої частини легень витекла вода. Перевірити, чи немає там сторонніх предметів. Потім треба відкрити потерпілому рот та, рахуючи до десяти, слухати його дихання. Якщо людина не дихає, слід викликати швидку.

Водохреще 2023

На фото: Валерій Пузир показує, як допомогти потопельнику

Торік сталося 39 нещасних випадків на воді. 38 людей загинули, з них четверо – були дітьми. Цьогоріч був один смертельний випадок, розповіла речниця обласної служби з надзвичайних ситуацій Оксана Мачак.

Водохреще 2023

На фото: водолаз та рятувальники показують, як дістають тіла людей з водойм

Водохреще 2023

На фото: рятувальники тримають водолаза за мотузку

Водохреще 2023

На фото: водолаз дістає "потопельника" з води

На Водохреще в області розгорнули 26 рятувальних постів у тих місцях, де зазвичай занурюються люди. У Кропивницькому облаштували таких чотири: в міському саду, на Ковалівці, в цілющому джерелі Святого Даниїла на Великій Балці та на Новомиколаївці.

Водохреще 2023

На фото: спорядження рятувальників

На Новомиколаївському пляжі криги на воді не було, але рятувальники нагадали правила поведінки. Водолаз служби Володимир Віднічук на власному прикладі показував: що робити, якщо людина провалилася під лід.

Водохреще 2023

На фото: водолаз показує, що робити, якщо людина провалилася під кригу

Треба пробувати лягти на кригу всією площею тіла. Так буде навантаження розподілятися по кризі, і у вас буде більше шансів добратися до берега. Якщо крига під вами ламається, рухайтеся таким чином у напрямку берега. Діставшись, зігрійтеся якомога швидше, – пояснив він.

Водохреще 2023

На фото: водолаз показує, що робити, якщо людина провалилася під кригу

Читайте також: Битва за Кіровоград у січні 44-го: про радянські міфи та як все було насправді (ФОТО)


Головне сьогодні