У Кропивницькому на Новомиколаївському пляжі рятувальники Кіровоградщини показали, як допомогти потопельнику, як поводити себе на льоду та роздавали інформаційні листівки людям, що прийшли на Водохреще. Як це було, дивіться у фоторепортажі Точки доступу.
На фото: Олена Марченко занурюється у воду
О десятій ранку тричі зануритись у річку Інгул приїхала кропивничанка Олена Марченко. Жінка працює медсестрою швидкої допомоги, на пляж – з нічної зміни. Традицію пірнати на Водохреще не порушує протягом 15 років.
На фото: Олена Марченко спілкується з поліцейськими
Я займаюся спортом. У холодній воді не купаюся, але обливаюсь, – розповіла вона.
Рятувальники та поліцейські дали Олені інформаційні листівки про те, як безпечно пірнати.
На фото: інформаційні листи, що роздавали рятувальники
Пізніше інструктор організації "Червоний хрест" Валерій Пузир дістав спеціальний манекен. На ньому демонстрував як надати першу домедичну допомогу людині, що тонула.
На фото: Валерій Пузир показує, як допомогти потопельнику
Розповів: потерпілого слід перевернути на бік, щоб з рота і верхньої частини легень витекла вода. Перевірити, чи немає там сторонніх предметів. Потім треба відкрити потерпілому рот та, рахуючи до десяти, слухати його дихання. Якщо людина не дихає, слід викликати швидку.
На фото: Валерій Пузир показує, як допомогти потопельнику
Торік сталося 39 нещасних випадків на воді. 38 людей загинули, з них четверо – були дітьми. Цьогоріч був один смертельний випадок, розповіла речниця обласної служби з надзвичайних ситуацій Оксана Мачак.
На фото: водолаз та рятувальники показують, як дістають тіла людей з водойм
На фото: рятувальники тримають водолаза за мотузку
На фото: водолаз дістає "потопельника" з води
На Водохреще в області розгорнули 26 рятувальних постів у тих місцях, де зазвичай занурюються люди. У Кропивницькому облаштували таких чотири: в міському саду, на Ковалівці, в цілющому джерелі Святого Даниїла на Великій Балці та на Новомиколаївці.
На фото: спорядження рятувальників
На Новомиколаївському пляжі криги на воді не було, але рятувальники нагадали правила поведінки. Водолаз служби Володимир Віднічук на власному прикладі показував: що робити, якщо людина провалилася під лід.
На фото: водолаз показує, що робити, якщо людина провалилася під кригу
Треба пробувати лягти на кригу всією площею тіла. Так буде навантаження розподілятися по кризі, і у вас буде більше шансів добратися до берега. Якщо крига під вами ламається, рухайтеся таким чином у напрямку берега. Діставшись, зігрійтеся якомога швидше, – пояснив він.
На фото: водолаз показує, що робити, якщо людина провалилася під кригу
Читайте також: Битва за Кіровоград у січні 44-го: про радянські міфи та як все було насправді (ФОТО)
Головне сьогодні