Культурно-мистецький захід "Шлях до Волі" до Дня українського добровольця провели в Музеї мистецтв у Кропивницькому, передає Точка доступу.

На вечір вшанування людей, які першими стали на захист Батьківщини, завітали студенти, представники ОВА, небайдужі містяни. 

День добровольця

Сьогодні світлий день, він зі смутком і з надією. Наша команда не могла його оминути. Ми щиро вдячні тим, хто зараз на передовій, хто пішов туди за покликом серця. Це свято святе, сумне і надихаюче. Бо це приклад єдності, любові до України, самопожертви. Приклад людей, які не ховаються за чиїмись спинами, – сказала директорка закладу Тетяна Ткаченко.

Вона додала, що кілька днів тому відбулося прощання з добровольцем, який за життя отримав звання Героя України – Дмитром Коцюбайлом ("Да Вінчі").

Задумувалася над тим, яка доля чекала його після перемоги. Він змінив пензлі на зброю. Він був дуже талановитим митцем. Однак зробив вибір на користь захисту країни. Переважна більшість добровольців – далекі від військової справи, але є й ті, хто після списання з військової служби доєдналися до добровольців. Свідомо стали оборонцями рідної держави.

Директорка департаменту культури і туризму Кіровоградської ОВА Уляна Соколенко додала, що першими на захист нашої незалежності та єдності стали саме добровольці.

Кіровоградська ОВА

Саме сьогодні, дев’ять років тому, з Майдану Незалежності перші 500 добровольців були направлені на навчання в Київській області для підготовки військовій справі. І вони стали першими, хто захищав нашу країну від російського агресора. Ці люди знали, на що вони йдуть, бо Україна не була готова до такої агресії. Багато хто з них виборював нашу незалежність ціною власного життя.

Загиблих добровольців присутні вшанували хвилиною мовчання.

Хвилина мовчання

Організатори зазначили, що концертну програму до Дня добровольця підготували з великою шаною і любов’ю. Кураторкою літературно-музичної композиції стала працівниця музею Леся Нестройна. Її чоловік Іван, до слова, теж доброволець. Добровільно боронить нашу землю і співробітник музею Олексій.

Захисники України

Леся Нестройна нагадала, що День українського добровольця почали відзначати з 14 березня 2017 року.

З перших годин повномасштабного вторгнення сотні тисяч українців добровільно стали на захист Батьківщини. Вони вступали до лав Збройних Сил України та територіальної оборони. Багато людей повернулися з-за кордону, багато іноземців вступили до лав української армії. Українці демонструють всьому світу, що означає бути добровольцем у героїчних боях на передовій, у щоденній волонтерській праці.

Воєнна тематика

Власні поезії, написані під час повномасштабної війни, зачитала поетеси Олена Трибуцька та Надія Гармазій. Ігор Ілючек та Сергій Чорноіван виконали всім відомі пісні "Воїни світла", "На лінії вогню", "Обійми". Із віршами та дуетною піснею "Там, де ми є" виступили й вихованці дитячо-юнацького центру "Сузір’я" та студенти ЦДПУ ім. В. Винниченка.

Поезії про війну

Спілка письменників Кіровоградщини

Концерт для військових

Воєнні пісні

Цього дня у музей завітали і самі добровольці. Зокрема військовослужбовець Сергій Кваша, який отримав контузію, звільняючи Херсон, приїхав підлікуватися. Він говорить, попри те, що область далеко від зони бойових дій, життя на Кіровоградщині змінилося. Особливо це видно, коли довго не був удома.

Кожен переживає і переживає за всіх. Бачиш навіть як відношення до хлопців-військових змінилося. Якщо раніше у транспорті могли обурюватися, що вони мають пільги на проїзд, а зараз і чути не хочуть про гроші. Ну так, змінилося на краще, але хотілося б, щоб всі були веселі, безтурботні, щоб працювали ресторани, дитячі майданчики, каруселі, це все щоб працювало. Щоб життя було, ми для цього там воюємо, розумієте?

Воїни України

На завершення вечора присутнім добровольцям подарували янголят, створених власноруч працівниками музею. Треба додати, що маскувальні сітки у закладі плетуть із 2014-го року і вже згубили лік сплетеним кілометрам.

Подарунки військовим

Нація добровольців непереможна –  наголошують музейники. Шлях до перемоги важкий, ціна – часто життя наших воїнів. Вічна світла пам’ять нашим захисникам. Тим, хто попри все боронить Україну, і робить це за покликом серця.

Читайте також: У Кропивницькому попрощалися з трьома Героями-захисниками (ФОТО)


Головне сьогодні