У Ленінському районному суді Кропивницького розглянули провадження за обвинуваченням Логінова Михайла Сергійовича у тому, що він виправдовував війну росії проти України та її виконавців. Чи визнав 43-річний чоловік свою провину, чим пояснив протизаконну "активність" у соцмережі, та яке покарання понесе, читайте у матеріалі Точки доступу.
У судове засідання 29 листопада з’явилися прокурор Володимир Лещенко, захисниця обвинуваченого Олена Токар і він сам. Логінов Михайло Сергійович раніше не судимий, має постійне місце проживання, на обліках у наркологічному та психіатричному диспансерах не перебуває. Народився у Казахстані, проживає у Кропивницькому. За національністю – єврей, громадянин України, має середньо технічну освіту, не одружений, утриманців не має.
Михайло Логінов
Досудове розслідування встановило, що, починаючи з березня 2022 року, громадянин України Михайло Логінов, 24.04.1979 року народження, з власного акаунту в соцмережі "Вконтакте" поширив матеріали, у яких міститься заперечення збройної агресії рф проти України. Чоловік своїми дописами виправдовував, заперечував тимчасову окупацію частини території України, а також осіб, як здійснювали збройну агресію. А також поширював зображення президента росії та латинської літери Z, яку росіяни використовують для позначення своєї техніки.
Так, 16 березня Логінов оприлюднив на своїй сторінці відео з текстом, що починається словами: "Здравствуйте, я русский окупант…". І закінчується: "…Я строю мир, я люблю мир, но воевать я умею лучше всех. С уважением, Русский окупант!".
17 березня Михайло Логінов поширив зображення із текстом "Своих не бросаем" та латинської літери Z кольору георгіївської стрічки.
Згідно висновку спеціаліста, у цих дописах міститься заперечення збройної агресії рф, виправдовування її виконавців та окупації частини території України.
Таким чином, Логінова запідозрили у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст 436-2 КК України, а саме: у поширенні матеріалів, у яких міститься заперечення збройної агресії росії проти України, розпочатої у 2014 році.
18 жовтня чоловікові вручили повідомлення про підозру.
Це кримінальне правопорушення, за інформацією прокурора Володимира Лещенка, відноситься до нетяжких. Шкода діями чоловіка не спричинена. Потерпілі відсутні. Ці обставини дозволили укласти угоду про визнання винуватості між стороною обвинувачення і стороною захисту.
Володимир Лещенко
Сторони узгодили покарання у вигляді позбавлення волі на строк чотири роки без конфіскації майна. Також було запропоновано звільнити Логінова від відбування покарання, встановивши іспитовий строк, визначений судом. Пропозиція сторони обвинувачення – два роки іспитового строку.
Під час досудового розслідування підозрюваний Логінов повністю визнав свою провину. Сказав, що розкаюється, активно сприяв розкриттю злочину.
У своє виправдання Логінов сказав, що у момент поширення даної інформації був нетверезим, мав проблеми у сім’ї. Він зауважив, що не розібрався у ситуації, оскільки довгий час не проживав у країні. На даний момент "того, чого розміщувати було не варто", вже не розміщує і взагалі не користується соцмережами. Що поширений протизаконний контент майже одразу видалив і не розуміє, як його так швидко зафіксували правоохоронці.
Захисниця обвинуваченого попросила суд затвердити угоду про визнання винуватості. Зазначила, що правопорушення Логінов вчинив лише двічі – 16 і 17 березня і більше робити цього не планує. До слова, Олена Токар перед початком засідання попросила представників ЗМІ не фотографувати її.
У результаті суд вирішив затвердити угоду про визнання винуватості від 20 жовтня 2022 року. Визнав Логінова винним та призначив покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі без конфіскації майна. Відповідно до статті 75-ї, звільнив останнього від відбуття покарання з іспитовим строком на два роки.
Світлана Льон
На засудженого поклали обов'язки періодично з'являтися для реєстрації до уповановаженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання та роботи.
Запобіжний захід щодо Логінова не обирався.
Вирок може бути оскаржений до Кропивницького апеляційного суду протягом 30 днів з моменту його проголошення.
Цей матеріал є частиною серії про злочини, пов’язані з війною в Україні, створеної у партнерстві з JusticeInfo.net – Fondation Hirondelle.