Працівникові одного з підприємств Світловодська повернули незаконно утриманi компенсацiйнi виплати.
Про це повiдомляє Точка доступу з посиланням на пресслужбу обласного Управлiння Держпрацi.
За iнформацiю, на урядову гарячу лiнiю звернувся працiвник одного з пiдприємств Свiтловодська. Вiн повiдомiв, що пiдприємство при звiльненнi утримало всю його заробiтну плату для покриття заподiяної ним шкоди.
Пiд час розгляду звернення виявили порушення вимог трудового законодавства: пiдприємство утримало iз заробiтної плати працiвника суму, що перевищує середнiй мiсячний заробiток. Крім того, допустило вiдрахування з компенсацiйних виплат, а саме: утримало компенсацiю за невикористанi днi щорiчної вiдпустки.
Тож грошову компенсацiю за невикористанi днi щорiчної вiдпустки в сумi 9500 гривень повернули працiвниковi.
Довідково: норми Кодексу законiв про працю України (далi – КЗпП) визначають випадки та умови обмеження щодо розмiру вiдрахувань iз заробiтної плати.
Вiдрахування iз заробiтної плати працiвникiв для покриття його заборгованостi пiдприємству можуть проводити за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу:
При вiдрахуваннi з заробiтної плати за кiлькома виконавчими документами за працiвником у всякому разi повинно бути збережено 50% заробiтку.
Обмеження, встановленi ч.1 та 2 ст. 128 КЗпП, не поширюються на вiдрахування iз зарплати при вiдбуваннi виправних робiт i при стягненнi алiментiв на неповнолiтнiх дiтей. У цих випадках розмiр вiдрахувань iз заробiтної плати не може перевищувати 70%.
Не допускаються вiдрахування з вихiдної допомоги, компенсацiйних та iнших виплат.
Читайте також: Кіровоградщина: посадовця митниці підозрюють у вимаганні грошей з аграріїв-експортерів (ФОТО)
Фото обкладинки: Главком
Головне сьогодні