Мешканці Новомиргорода встигли помітити, що у міському парку, як і минулого року, проводять роботи, які передують реконструкції зеленої зони. Як і у 2017-му, головним спонсором проекту виступає ТОВ ВКФ «Велта». В той же час, міський голова має попередні домовленості про фінансову співучасть зі СТОВ «Агролан», ТОВ «Новомиргородськимй цукор» та ТОВ «Бирзулове». Про те, що планують зробити у парку до кінця 2018 року, кореспонденту Точки доступу розповіла ландшафтна дизайнерка Інна Слюсаренко.
Компанія цього року проведе роботи, які будуть непомітними. Проте вони необхідні для того, щоб парк милував око протягом багатьох десятиліть, – розповідає Інна Слюсаренко. – Мова йде про систему поливу. Колись давно, мабуть, ще за часів Радянського Союзу, у парку була свердловина для поливу, проте наразі вона не в тому стані, щоб з неї можна було брати воду. Підприємство буде прочищати її і прокладати підземні труби для поливу. Парк матиме автономну систему водопостачання, він не буде створювати додаткове навантаження на міські мережі.
Інна Слюсаренко
Для того, щоб доповнити дерева, які залишаться після розчищення парку, вишуканими декоративними культурами, їм треба забезпечити умови для життя. Дизайнерка запевняє городян, що ніхто не збирається випилювати всі дерева, видалятимуть тільки хворі – і це робиться для безпеки відвідувачів.
Люди у Новомиргороді дуже болісно сприймають навіть профілактичне вирубування – і це загалом позитивна риса, зелені зони мають майбутнє там, де до дерев ставляться як до цінності. Та іноді треба визнати, що старі дерева треба замінювати молодими. Працівники комунальних служб корчують пеньки – це теж нормальна практика, парк без пеньків буде значно красивіший, – підкреслила Інна Слюсаренко.
А в тій частині парку, де вже провели реконструкцію минулого року, буде насіяно й настелено газони.
Компанія вважає за потрібне приділити увагу дитячому майданчику – він буде розширений, гойдалки, які вже є, пройдуть профілактичне обслуговування, адже вони зношуються. Кількість гойдалок та дитячих атракціонів значно зросте. Ще за кошти ТОВ ВКФ «Велта» цього року придбали препарати проти кліща і парк буде ними оброблено. Тут є дерева, трава, збільшиться кількість відвідувачів – якщо не обробити зелену зону, кращого притулку кліщам годі й шукати.
Якщо підтримають проект і інші інвестори, зробимо нормальні доріжки. Центральний парк не тільки зона відпочинку, але й місце, через яке проходять комунікації. Гадаю, городянам вже набридло ходити по калюжах після дощу чи розтавання снігу, – говорить Інна Слюсаренко.
За її словами, завершать проект у наступному році, тому що земляні роботи займуть надто багато часу.
Я знаю, люди чекають на встановлення пам‘ятника воїнам АТО – проект існує, проте доки у парку борються з бур‘янами й корчують екскаваторами пеньки, немає сенсу встановлювати подібну композицію. На завершальній стадії у парку з‘являться ще кілька цікавих об‘єктів, проте про них ми будемо говорити вже наступного року, – заінтригувала читачів ландшафтна дизайнерка.
Читайте також: У Новомиргороді завершують реконструкцію парку європейського зразка (ФОТО)
Читaйте нaс у Telegram тa Facebook. Пiдписуйтесь нa нaшi стoрiнки тa будьте в курсi oстaннiх нoвин.