Архітектура нової Набережної в Кропивницькому: Як виглядають перші напрацювання (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 12 листопада 2018, 14:15

  • visibility 2555 переглядів

За ініціативи громадського діяча Артема Стрижакова та його Муніципального бюро робота над відновленням міської Набережної, яка не бачила реконструкції кількадесят років, нарешті розпочалася. Фахівці на чолі з відомим архітектором Володимиром Раком працюють над розробленням проекту реконструкції рекреаційної зони. Зокрема, наразі паралельно з проектом заміни тепло- та водопровідних мереж спеціалісти розробляють і план зонування території від вулиці Михайлівської до вулиці Київської. Цей відрізок стане першим етапом.

За планом, Набережна поділиться на зони спорту та відпочинку. У проекті зонування передбачені й велосипедні доріжки для тих, хто полюбляє активні види спорту.

Біля школи олімпійського резерву немає стоянок. Тут будуть показові виступи для спортсменів, борців, боксерів. По всій території Набережної на вулиці Великій Перспективній буде кільцева велосипедна та пішохідна доріжки, а також розміщена стоянка для велосипедів. Біля школи будуть розміщені майданчики для занять фізкультурою на відкритому повітрі, - розповідає Володимир Рак.

За його словами, спортивна зона, яка розпочинатиметься від вулиці Михайлівській і завершуватиметься біля школи олімпійського резерву, будуватиметься першочергово. Тут буде розміщений майданчик для паркура – подолання будь-яких перешкод на своєму шляху за допомогою пристосування своїх рухів до навколишнього середовища, розміщуватимуться майданчики для роботи з власною вагою для легких фітнес-тренувань, а для екстремалів збудують скейт-парк. Також у спортивній зоні планують виділити територію для занять настільним тенісом, бадмінтоном, волейболом та баскетболом.

Майданчик для паркура

Друга черга реконструкції передбачає створення дитячої та сімейних зон для розваг та відпочинку.

У проекті передбачена зона «Казковий острів», яка розміщуватиметься на Козачому острові. У цій зоні будуть розміщуватися ігрові локації для дітей різного віку, відповідні спортивні майданчики, атракціони, дитячі кафе тощо.

Дитяча зона для розваг

На протилежній стороні розміщуватиметься сімейний сквер, де можна буде проводити дозвілля родинам із дітьми, а до вулиці Острівської планується встановити фестивальну зону для виступів, акцій тощо.

Для допитливих та містян, які цікавляться історією, створять «Музей під відкритим небом».

«Музей під відкритим небом» передбачатиме часові портали. Це дуже важливо, оскільки молодь не знає, хто та що було на цій території, наприклад трипільські поселення. Тут були скіфи, сармати. На це я і хочу зробити акцент при створенні цієї зони, адже, крім козаків, на цій території були народи, які злилися з населенням України, створили свою культуру, як жили ці люди. Тут розроблялася і схема транспорту, враховуючи генеральний план міста. Ми маємо це робити. Дуже багато зібрано інформації щодо створення такого музею, але цим займатимуться і науковці, - пояснює архітектор.

Територія Набережної включатиме в себе також функціональне економне освітлення, створення нових фонтанів, додаткове озеленення. Головний архітектор проекту Володимир Рак стверджує, що за проходження необхідних експертиз, робота над створенням спортивної зони повинна розпочатися вже наступного року.

Як повідомлялося, у міськраді була створена велика робоча група з фахівців щодо реконструкції Набережної річки Інгул. Ініціатор – громадський діяч Артем Стрижаков. Така комплексна робота над відродженням центральної рекреаційної зони раніше ніколи не проводилася.

Нагадаємо, проект із реконструкції Набережної Муніципального бюро Стрижакова переміг у конкурсі «Громадський бюджет – 2018», набравши рекордну кількість голосів.

Скейт-парк

Баскетбольний майданчик

Скалодром

Читайте також: Понад 42 кілометри за 4,5 години: жінка з Кіровоградщини подолала Дублінський марафон (ФОТО)