Батьки в Кропивницькому вийшли на акцію протесту та озвучили вимоги до міської влади (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 18 жовтня 2019, 10:00

  • visibility 2011 переглядів

Сьoгoдні, 18 жoвтня батьків учнів та дoшкільнят вийшли на акцію прoтесту з вимoгoю бути пoчутими. Вoни oзвучили низку вимoг, які виставлять перед oрганами місцевoгo самoврядування.

Прo це пoвідoмляє кoреспoндент Тoчки дoступу.

Акція відбулася на плoщі пеpед міськoю радoю. Представниця ГO «Батьківська рада Крoпивницькoгo» Oлена Бринза oзвучила рoзрoблені вимoги перед міськoю владoю:

Всі ці питання є стратегічними, і над ними треба булo ще вчoра працювати, щoб сьогодні був результат.

Зoкрема, це такі вимоги:

  • Розпочати опалювальний сезон у місті Кропивницький через низький температурний режим у навчальних закладах міста, що опалюються централізовано ( особливо це стосується дошкільних навчальних закладів).
  • Не ігнорувати застереження рятувальників щодо утримання від користування електрообігрівачами через ймовірність перевантажити електромережі в закладах освіти міста і подальших можливих трагічних наслідків.
  • Надати батьківській громаді план модернізації системи опалення в закладах освіти міста ( встановлення модульних котелень) з назвами закладів освіти та термінами їх встановлення.
  • Виділити кошти на фінансування поділу на підгрупи при вивченні української мови в усіх навчальних закладах міста, де кількість учнів в класі більше 27 дітей.
  • Виділити кошти на додаткові групи продовженого дня в школах міста.
  • Рішенням міського голови – зобов’язати протягом двох років всі заклади освіти міста Кропивницький перейти на автономну модель управління.
  • Впровадити програму «шкільний автобус» для мікрорайонів міста, де немає садочків та шкіл.

Батьки під даними вимогами зібрали підписи та пішли до міського голови Кропивницького Андрія Райковича.

Начальниця управління освіти Лариса Костенко розповіла, що фінансування шкіл здійснюється за рахунок освітньої субвенції та міського бюджету.

Коли на початку 2019 року ми отримали цифру освітньої субвенції, вже знали, що до кінця року не вистачає 34 млн грн. Це і кошти на поділ класів на підгрупи, фінансування груп продовженого дня, індивідуального навчання, відсутність коштів на заміну, коли вчителі хворіють чи йдуть на підвищення кваліфікації.

Тому вже в квітні ми збирали керівників, вони розробляли заходи, як протриматися до кінця 2019 року, якщо не буде добавки в освітній субвенції.

Ми намагаємося вкластися в ті кошторисні призначення, які є. Дійсно зменшено поділ на групи, але тільки для того, щоб нам вкластися в фінансові ресурси.

Групи продовженого дня на сьогодні функціонують в усіх школах. У кожній школі різна ситуація з їхньою кількістю. Якщо будуть додаткові кошти, управління освіти обов'язково їх спрямує на ГПД та поділ класів на групи при вивченні української мови, - розповіла посадовиця.

Читайте також: В одному з мікрорайонів Кропивницького відкрили сучасний дитячий майданчик (ФОТО)