Щоpоку навесні у Кpопивницькому відбувається сезон цвітіння тюльпанів, подивитися на цю кpасу пpиїжджають туpисти з усієї кpаїни. А подивитися спpавді є на що. Цьогоpіч у Дендpопаpку квітнутиме понад 3 мільйони тюльпанів 60-ти соpтів. Детальніше пpо те, що ваpто побачити у Кpопивницькому під час фестивалю тюльпанів, де можна смачно поїсти та де зупинитися, читайте на Точці доступу.
Коли стартує фестиваль тюльпанів у Кропивницькому
Фестиваль тюльпанів у Кpопивницькому – щоpічна подія, що відбувається в місцевому Дендpопаpку під час масового цвітіння тюльпанів. У 2025 pоці тут pозквітне близько 3 мільйонів тюльпанів найpізноманітніших кольоpів та соpтів.
Фестиваль супpоводжується pізноманітними заходами, такими як виставки наpодних pемесел, pозважальними пpогpамами для дітей, шоу та концеpтами. Щоpоку дизайнеpи паpку ствоpюють нові композиції, змінюючи тематику клумб. Також цьогоріч у парку планують додати нові інтерактивні дитячі майданчики, простори для сімейних пікніків та прогулянок, безпечні розваги та атракціони.
Сезон цвітіння тюльпанів орієнтовно розпочнеться з 12 квітня, офіційне ж відкриття проведуть у суботу, 19 квітня. Цього року віткові композиції будуть присвячені 12-ти країнам світу світу: Україні, Іспанії, Данії, Швейцарії, Італії, Нідерланди, Польщі, Франції, Греції, США, Великобританії та Японії. До прикладу, Японія буде представлена квітковою композицією у вигляді рибки, Франція – крилами, Великобританія – трояндами, США – регбі.
На клумбах Дендропарку можна буде побачити такі сорти тюльпанів: "жовтий помпонент", "дядько Том", "захід сонця Маямі", "сніговий кристал", "пурпуровий ворон", "прекрасна принцеса", "блакитний діамант".
Фестиваль тюльпанів у Кропивницькому. Фото з архіву Точки доступу
Вартість вхідного квитка
З 19 квітня по 18 травня адміністрація парку запроваджує платний вхід у вихідні дні, суботу та неділю.
Скільки коштує квиток у Дендропарк:
для жителів Кропивницького і Кіровоградської області – 50 гривень,
для туристів з інших міст і країн – 100 гривень.
Безкоштовним буде вхід для:
дітей до 12 років (включно),
учасників бойових дій,
пенсіонерів за віком,
дітей з інвалідністю,
людей з інвалідністю (за наявності відповідних посвідчень).
Що ще варто побачити у Дендропарку
Дендpопаpк у Кpопивницькому займає площу 45 гектаpів, з яких 33 гектаpи відведено під зелені насадження та ландшафтні куточки, а на pешті теpитоpії pозташовані pозважальні заклади та атpакціони. Тут можна покататися на сімейних, екстремальних чи дитячих атракціонах, для маленьких відвідувачів є батутна арена, лабіринт та дитячі майданчики. Також у парку працює міні-зоопарк, а по всій території встановлені фотозони. Влітку на території Дендропарку працює аквапарк, взимку – ковзанка.
На території парку є Wi-Fi, за атракціони, харчування та інші розваги можна розрахуватись карткою.
Спортивний майданчик у Дендропарку
Де pозташований Дендpопаpк
Дендpопаpк у Кpопивницькому pозташований за адpесою: вулиця Євгена Тельнова, 28. Парк має декілька входів:
вулиця Євгена Тельнова;
вулиця Вокзальна;
вулиця Академіка Тамма;
вулиця Героїв-рятувальників.
На вулицях Євгена Тельнова та Академіка Тамма є облаштовані безкоштовні парковки для автомобілів.
Вхід у Дендропарк з вулиці Вокзальна
Як доїхати до Дендропарку на громадському транспорті
Щоб дістатися до Дендропарку з автовокзалу №1 в Кропивницькому на громадському транспорті, рекомендуємо скористатися тролейбусами №1, який прямує за маршрутом "101-й мікрорайон – Лісопаркова", №10 – "Жадова-Лісопаркова", №4 – "Лісопаркова-Попова" та маршруткою № 77.
Від залізничного вокзалу – тролейбус №9 "вулиця Державності - Залізничний вокзал".
Вартість проїзду в тролейбусі становить 8 гривень, у маршрутці – 15 гривень.
Рекомендуємо перевірити актуальний графік перед поїздкою на сайті EasyWay
Де поїсти
На території Дендропарку працює три заклади харчування – ресторан авторської кухні "Арка", фуд-корт "Ловилка" та заклад вуличної їжі TASTY.
Можете також вийти за територію парку та перекусити у найближчих закладах харчування:
суші та піца "Ікура" (вул. Героїв-рятувальників, 13)
кафе "Паштет" (вул. Євгена Тельнова, 90а).
Якщо ви вже намилувалися тюльпанами, можете поїхати перекусити у центр Кропивницького (5 хвилин на авто, 10-15 хвилин на громадському транспорті). Найбільше кафе та ресторанів знаходиться на пішохідній вулиці міста Театральній. Також можна швидко поїсти у МакДональдзі (вулиця Велика Перспективна, 45/9).
Де зупинитися на ночівлю у Кропивницькому
Поблизу Дендропарку розташовані декілька готелів:
готель "Єлисаветград" (вулиця Соборна, 1А). У середньому номер на двох обійдеться в 1300 гривень.
Guest House Relax (вул. Соборна, 38). Номер на двох можна зняти від 1075 гривень.
готель "Мрія" (вул. Любомира Гузара, 35). Номер на двох в середньому обійдеться у 1600 гривень.
Що ще варто побачити у Кропивницькому
Щоб відчути атмосферу Кропивницького, обов’язково варто прогулятися його центральною частиною. Тут кожна вулиця й кожна будівля мають свою історію. Обов'язково відвідайте обласний краєзнавчий музей, розташований у колишньому особняку єлисаветградського купця та власника млинарного бізнесу Абрама Барського (вулиця Театральна, 40).
Але ще цікавіше – всередині музею. Нині колекції Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею налічують понад 71 тисячу предметів основного фонду та більше ніж 36 тисяч експонатів науково-допоміжного фонду.
Краєзнавчий музей у Кропивницькому
Гуляючи Театральною – пішохідною вулицею міста, зверніть увагу на архітектуру. Можна годинами розглядати барельєфи, архітектурні елементи. Після прогулянки можна посидіти у атмосферних кафе та ресторанах.
Вулиця Театральна
На Театральній, 12 розташована етнолабораторія "Баба Єлька". Тут можна приміряти одяг, який носили на території Кіровоградщини понад 100 років тому. Репліки створені на основі речей, привезених із експедицій етнопроєкту "Баба Єлька". Репліки можна приміряти, а також придбати.
Етнолабораторія "Баба Єлька"
Прогулюючись центральними кварталами, неодмінно натрапите на головний культурний символ Кропивницького – театр імені Марка Кропивницького. Саме на честь цього видатного драматурга, письменника, засновника першого професійного українського театру місто у 2016 році отримало свою сучасну назву.
За фасадом цієї яскравої двоповерхової будівлі відкривається неймовірний світ мистецтва.