"Я не святкую Новий рік": чому жителі Кіровоградщини відмовляються від "головного" свята зими

  • Таміла Чорноморець
  • watch_later 28 грудня 2018, 12:30

  • visibility 2266 переглядів

Зворотний відлік розпочато. До Нового Року лишилися кілька лічених днів. Навсібіч лунає всім відома мелодія з реклами Coca-Cola, більшість вже прикрасалили новорічні ялинки та спланували святкове меню. Близько 2,5 мільярдам людей на планеті знайоме це очікування. Та не всі святкують Новий рік і Різдво.

 Точка доступу провела опитування у мережі Фесбук, чи святкуватимете Ви Новий рік.  За результатами, 93 % опитаних святкуватимуть, і лише 7% відмітили, що не збираються.  

Троє осіб погодилися розповісти, чому вони відмовилися від святкувань на Новий рік, а дехто і Різдва. 

Олександр, 33 роки


  • Начальник складу
  • м. Кропивницький

Різдво взагалі не святкую і ніколи цього не робив. На мою думку, це родинне свято та родинні традиції. У мене таких традицій немає, та й сім’ї, як такої, немає.

Я взагалі не релігійна людина і не сприймаю поняття самої релігії. Хрещений, православний християнин, але ж мене тоді не запитували, зробили це у несвідомому віці і вибору в мене не було.

Релігія – це певні рамки, в які люди себе заганяють і не дотримуються їх. То краще взагалі ніяк її не сприймати, ніж лицемірити, йти до церкви, святкувати Різдво, Пасху й інше, а потім на кожному кроці порушувати ці ж постулати.

Не знаю, можливо, колись станеться диво і я почну сприймати Різдво як свято. Але ж ви знаєте,  що чудес не буває. Навіть не уявляю, що має статися, аби змінити мої усталені погляди.

Олена, 40 років


  • Журналістка
  • м. Новомиргород, Кіровоградська область.

Бракує мені отого самого новорічного духу. Особливо з тих пір, як сина почала відправляти на зимові канікули до його бабусі - матері мого колишнього чоловіка. Для кого накривати поляну? Не для себе ж одної.

Коли син був маленький, то сиділа сумувала. Потім вже сприймала самотність на Новий рік як норму, але звичка залишатися без святкування вкорінилася. Йти кудись не хотілося, у новорічну ніч відсипалася.

Періодично дотримувалася різдвяного посту. І в цій ситуації прийти в гості, де купа скоромного на столі - то був спосіб знущання над собою. Тому, до речі, у нашій родині з ентузіазмом сприймають ідею перенесення Різдва на 25 грудня. У такому випадку все буде логічно - закінчився піст, розговілися і нормально відсвяткували Новий рік.

Хоч я не святкую, та у мене свої дива бувають у новорічну ніч. Наприклад, якось робила генеральне прибирання й раптом надумала зробити на кухні перестановку. А що - Новий рік - новий інтерʼєр. Побачила, що стіна там, де стояла шафа, відрізняється за кольором. Вирішила, що освіжу приміщення і під шумок прибирання ще побілю стелю й верхню частину стіни.

Новорічних свят очікую з острахом... У мене зʼявиться вільний час - і я ще не знаю, що прийде в мою креативну голову.

А от Різдво у нас в родині святкують традиційно - по можливості діти, які розкидані по світу, зводять вечерю батькові, збираються, спілкуються... Гарна традиція, її ми старанно дотримуємося.

Стас, 49 років 

(герой побажав не публікувати його фото, - Ред.)

  • Керівник підприємства
  • м. Кропивницький

Дитинство пройшло, перестав вірити в Діда Мороза. В дитинстві святкував, бо батьки так казали, а із свідомого віку  я не святкую Новий рік.

По-перше, Новий рік - це значить, що на рік вже ближче "туди" (до смерті, - Ред.), по-друге, взагалі не розумію сенсу цього святкування - сісти о 12-й годині нажертися. 

Не розумію також отієї вже п'яної стрілянини із петардами та хлопавками. Різдво взагалі не святкую і вважаю себе атеїстом.

Та в нас взагалі 90% атеїстів, адже Новий рік припадає на піст, а більшість,  святкуючи, навіть не задумується про пісні страви та дотримання якихось постулатів. Хіба це не атеїсти?!

Вони просто самі себе дурять чи намагаються обдурити інших, що вони вірують.

Читайте також:  Святий Миколай на порозі: устами кропивницьких дітлахів про чарівного діда (ВІДЕО)

Читайте нас у Telegram та FacebookПідписуйтеся на наші сторінки та будьте в курсі останніх новин.