Ексклюзивні новорічні прикраси, рідзвяні віночки та екоялинки створює жителька Кропивницького (ФОТО)

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 14 грудня 2021, 12:15

Ексклюзивні новорічні прикраси, різдвяні віночки та альтернативу ялинці – солом’яних дідухів – створює жителька Кропивницького Оксана Калюжна. Композиції робить із засушених квітів, трав і злаків. Такі прикраси екологічні та унікальні – жоден виріб не схожий на інший. Як створюється свято в українській родині, бачила журналістка Точки доступу.  

Із сухостою виготовляю ялинкові іграшки, вони екологічні і мають досить цікавий вигляд, – Оксана Калюжна показує прикрасу ручної роботи на новорічному дереві.

У квартирі Калюжних вже панує святкова атмосфера. Майже всі новорічні прикраси Оксана створила власноруч. Під новорічну тематику адаптувала рослини, зібрані влітку. 

Наприклад, чоловік хоче поїхати на риболловлю, мене бере за компанію. Він рибалить, а я, щоб не сидіти на місці, бо я не можу на місці сидіти, ходжу там біля ставочка.Прогулююся і дивлюся, що там можна назбирати, які цікаві колоски. Дещо сама вирощую у батьків на городі – вони мені виділили таку діляночку. Сушу в пучечках у їхній літній кухні, – розповідає художниця.

Сохне сировина близько тижня. Практикуючи, Оксана визначила рослини, які добре зберігають колір і форму, а які не підходять для композицій – надто крихкі. 

Чільне місце в святковій колекції посідають дідухи – символи коляди, достатку та прародичі ялинки. Ставили дідуха 25 грудня, розповідає кропивничанка, на покуті за іконою, яка оберігала оселю.

Дідух зібраний із ячменю, бромусу, із польових злаків, пижмо та сухоцвітів-безмертників. Це прородич сучасної ялинки. Прикрашали сніп сухоцвітами, стрічками та калиною, – показує флористка. 

А для одного з рідзвяних віночків майстриня використала головатень, сирійський ваточник, канантик та амарант.

Таким віночком можна прикрасити вхідні двері, можна просто в оселі десь почепити, можна на стіл поставити святковий, а всередині свічку поставити, – говорить вона.

Такі новорічні прикраси радують око, але найголовніше – вони екологічні, що особливо важливо, коли в домі дитина.

Новорічні композиції Оксана Калюжна створює для власної оселі, а також на подарунки, дещо продає, приміром, для фотосесій. 

У нас багато бабусь, багато друзів – завжди є з чим піти, не з пустими руками.

В сухому приміщенні композиції із сухоцвітів зберігаються щонайменше два роки. Головне, каже Оксана, "не смикати виріб" і берегти від домашніх улюбленців.

Роботи Оксани Калюжної можна переглянути на її сторінці в інстаграмі за посиланням.

Читайте також: Книгарня спеціального призначення: як працює однин з найстаріших книжкових магазинів Кропивницького