Йода, Тошик і Діма: жителька Кропивницького тримає у квартирі зміїв (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 15 червня 2021, 11:50

Уродженка Малої Виски, а нині жителька Кропивницького Наталія Фурман тримає в однокімнатній квартирі двох удавів і пітона. Каже, змії не вибагливі, займають мало місця – велика живе у тераріумі, двоє менших – в спеціальних боксах. Вони не створюють шуму та спокійно уживаються з двома собаками, які теж мешкають у квартирі подружжя. З плазунами дуже комфортно, говорить дівчина.  А спілкуванням з ними – це своєрідна терапія, яка заспокоює, робить людину більш впевненою у собі та сміливою. Про лускатих домашніх улюбленців та особливості догляду за ними, читайте у матеріалі Точки доступу.

Від панічного страху до любові

За спеціальністю Наталія Фурман бухгалтерка. Плазунами зацікавилася випадково, спочатку, зізнається, рептилій панічно боялася.

Раніше я зміїв дуже боялася, аж якось зі старшою сестрою поїхали до моря. В сестри була мрія сфотографуватися з удавом, я теж мала бути на цьому фото. Я кричала, щоб забрали від мене цю змію, вона наполягла, щоб ми сфотографувалися із плазуном, тож я була змушена перебороти свій страх і натомість неочікувано з’явилася любов до змій, згадує вона.

Після цього випадку Наталія захотіла мати такого друга вдома. Тож минулоріч вмовила чоловіка, який свій страх перед рептиліями досі не поборов, купити першу змію:

В першу чергу вони заводилися для мене, як мої домашні тварини. Хтось, наприклад, заводить котиків, хтось собачок, а я хотіла змію. Мені це було цікаво, вони мені подобалися. Але, зі зміями, як із татуюванням – коли з’являється перша, вже важко зупинитися.

Йода, Тошик і Діма

Нині в однокімнатній квартирі подружжя окрім двох собак, живуть три плазуни. Найменша змія – шестимісячна Йода.

Це імператорський удав, ще його називають Boa constrictor imperator. Це дівчинка, на сьогодні їй буквально шість місяців. Вона в нас у фазі росту, звати її Йода, розповідає Наталія.

Найбільший за розмірами плазун – Тошик:

Зараз навколо мене закрутився представник того ж виду удавів, але вже дорослий, йому три з воловиною роки, його звати Тошик. Це дуже ніжна тварина, сором’язлива, яка всього боїться і постійно намагається кудись втекти. Це дуже толерантний хлопчик, його люблять усі діти, його люблять всі дорослі, навіть ті, хто боявся, завдяки йому перестали це робити.

Улюбленець дівчини – Діма:

Напевне, мій улюбленець це королівський, або шаровидний пітон. Пітон regius, йому рік. Звати його Діма.

Особливості догляду

Кропивничанка переконує, що особливих клопотів лускаті їй не завдають. Харчуються плазуни гризунами. Їх вона замовляє в інтернеті. У поїлці постійно має бути вода. Окрім того, що змії її п’ють, вони ще й охоче купаються.

Змії потрібні певні умови специфічні, всього-на-всього їх дотримуватися, і в принципі, все. Їхня їжа це пацючки, мишки. На даний час Тошик з’їдає дорослого щура раз на три тижні, Діма з’їдає підрощеного щура буквально раз на сім днів і найменша Йода маленьке щуреня раз на п’ять днів поки що, пояснює дівчина.

Терапія зміями

Наталія впевнена, що спілкування зі зміями – це своєрідна терапія. Рептилії заспокоюють, покращують настрій, роблять людину впевненішою у собі.

Коли людина долає свої страхи, долає фобії, це завжди на краще. Щодо терапії зміями, ідея з’явилася випадково. Почалося з того, що до нас у гості прийшла дівчинка. Вона була в дуже пригніченому стані. Попросила дістати змію, ми й дістали. Ця дівчина з нею гралася, фотографувалася, після цього в неї кардинально змінився настрій, каже Наталія.

На сьогодні є чимало охочих поспілкуватися з лускатими. Але декому Наталія в цьому відмовляє. Приміром, коли змію хочуть орендувати для фотосесії у холодний період.

Терапія полягає в тому, що ми приходимо в гості, люди собі створюють максимально комфортні умови, хтось зі зміями лежить відпочиває, хтось з ними п’є каву, хтось з ними просто контактує – починає говорити, фотографується. Так у людини покращується настрій, часто з’являються нові ідеї, нові плани. Бували випадки, що подолавши свої страхи після спілкування з плазунами, люди заводили змій і собі, говорить дівчина.

Благодійність

Своїх домашніх улюбленців Наталія залучає до благодійності.

Першого червня в Малій Висці ми проводили благодійну акцію на підтримку Лілії Кваші. Це семирічна дівчинка, яка бореться з раком крові. До акції зокрема долучилися хенд-мейд майстри і ми зі своїми зміями. Охочі могли з ними сфотографуватися за благодійний внесок. Таким чином ми зібрали непогану суму. В Кропивницькому за підтримки оркестру Льотної академії також збирали кошти на благодійність. Крім того, хлопці з оркестру з квітами і подаруночками приходили до лікарні, де перебуває Ліля. Трошки ми їй підняли настрій, в неї з’явилося бажання лікуватися і вибороти здоров’я, радіє Наталія.

Курйози

Наталія зізнається, що бували і курйозні ситуації, пов’язані з плазунами:

Буквально кілька днів тому втік Діма. Посеред ночі я забула закрити кришку боксу. Він виповз і попрямував в сторону дивана, то завдяки собаці ми його і знайшли, вона йшла на своє місце і тут зустрілася зі змією.

Дівчина говорить, що близькі люди реагують на таких домашніх улюбленців позитивно. Але буває, що доводиться стикатися з нерозумінням, а подекуди й відвертим осудом:

Всі друзі реагують адекватно, їм це цікаво. Решта людей – по-різному. Комусь неприємно, хтось цього абсолютно не розуміє, хтось боїться, хтось починає панікувати. Багато хто мислить стереотипами, що змія може задушити і з’їсти, дехто говорив, що в мене отруйні змії, мідянки, гадюки… Випадків було дуже багато. Справді, багато сиплеться негативу, але ми від нього відсторонюємося.

Наталія переконує, що її змії абсолютно безпечні і треба добряче постаратися, аби плазун вкусив.

Для того, щоб змія вкусила, напевне, треба пахнути гризунами і то так, добряче з ними посидіти поконтактувати, махати перед нею, дратувати її. Вони розумні істоти, розуміють, що не можуть вас з’їсти, не можуть проковтнути, вони об вас будуть лише грітися, і все. Змії – це беземоційні тварини, але дуже люблять ніжитись на руках. В них температура тіла не піднімається вище 30 градусів, для них теплі руки людини, термоковрик, або ж десь на сонечку – найкомфортніші місця. Через це погрітися на руках вони тільки за. На даний час ця змія сприймає мене за велике тепле дерево, сміється вона.

Кому підійдуть лускаті домашні улюбленці

Плазуни, на думку Наталії, підійдуть людям спокійним і врівноваженим:

Змії підійдуть людям, які хочуть мати компаньйона, домашнього улюбленця, але не мають багато вільного часу, аби приділяти його тваринам. У мене, наприклад, проблем зі зміями в плані догляду ще не було жодних. Натомість бачу одні плюси – мені стало комфортніше й легше, коли вони з’явилися.

Думка зоозахисника

Утримання рептилій – це досить важка праця, – коментує зоозахисник Станіслав Гужявічус. Крім того, це доволі дороге захоплення:

Тримати рептилій вдома можна, але доволі складно. Вони, по-перше, потребують жорсткого температурного режиму, режиму вологості, а також освітлення і довжини світлового дня. І при утриманні цих тварин досить великі фінанси витрачаються.

Станіслав Гужявічус

Дійсно, це нелегка й відповідальна праця, погоджується Наталія. Це і час, і фінанси, і суворе дотримання режиму. Та коли цим займаєшся свідомо, розумієш, що це жива істота і ти готовий взяти  відповідальність за неї, створюючи максимально комфортні умови для її повноцінного життя, жодного дискомфорту не відчуваєш.

Наталія Фурман мріє придбати ще кількох змій. Серед можливих варіантів - червонохвостий полоз та білогубий пітон.

Охочі поспілкуватися зі зміями, можуть написати Наталії Фурман в соцмережі tasha_snake, або ж подзвонити за номером телефону 063 772 12 67.


Лілія Кочерга, спеціально для Точки доступу


Читайте також: Життя без пакетів: як родина з Кропивницького перейшла на еко-торбинки (ФОТО)