Історія одного рейду: як у Кропивницькому перевіряють заклади на дотримання карантинних вимог

  • Дар'я Федоренко
  • watch_later 23 липня 2020, 17:30

У Кропивницькому під час карантину щодня перевіряють заклади на дотримання протиепідемічних вимог. Точка доступу долучилася до сьогоднішнього рейду, щоб показати читачам, як проходить моніторинг закладів нашого міста.

Розпочали рейд о 9:30. Робоча група складалася з п'яти осіб. 

Першим перевірили магазин АТБ, що біля центрального ринку. На вході тут розміщені інформаційні постери про важливість дотримання протиепідемічних вимог. Фахівці зайшли до магазину та попросили викликати адміністрацію. На обличчі всіх працівників вималювався переляк, проте представник закладу вів себе спокійно та впевнено. Він розповів, що персонал дотримується всіх правил, показав журнали звітності й пообіцяв надалі “тримати планку”. 

Щойно робоча група збиралася йти, як помітила, що охоронець магазину на вході зупинив чоловіка без маски. Представник поліції зі складу робочої групи також втрутився в конфлікт. Порушник хвилин 15 намагався пояснити, що маски потрібно одягати лише хворим людям, що вона насправді не захищає і взагалі, мовляв, “підіть на пляжі подивіться, там усі без масок”. Тим не менш, діалог вийшов конструктивним і чоловіка вдалося переконати у важливості маскового режиму. 

Коли перевіряльники нарешті вийшли навулицю, фахівці помітили через скло сусіднього магазина продавчиню, яка працює без маски та рукавичок. З наступним претендентом на перевірку визначилися досить швидко. Цей невеликий продовольчий магазин розташовується поряд з такими ж кіосками-МАФами. Серед товарів - молочні продукти, ковбаси, олія на розлив тощо.

На питання, чому вона обслуговує відвідувачів без маски й рукавичок, відповіла, що “товар щойно отримала й розгубилася, коли прийшов клієнт”.

Як виявилося, продавчиня не мала запасних масок та рукавичок, дезінфекторів для обробки поверхонь, не вимірює щодня температуру на робочому місці і взагалі "прийшла сюди лише на три дні підмінити іншу продавчиню".

Кому належить ця точка продажу, розгублена жінка не змогла точно відповісти. Проте погодилася зателефонувати й викликати "керівницю Наталю Олександрівну". Після довгих вмовлянь телефоном пані Наталя все ж вирішила прийти на зустріч і обговорити проблемні питання.

Поки пані Наталя була в дорозі, група вирушила до закладу громадського харчування, де роблять шаурму і всілякі фастфуди. Зауважень майже не було: персонал працює в масках, ведуть журнал температурного скринінгу та дезінфекції поверхонь, а в наявності є антисептики.

Наступною на черзі була громадська їдальня. Фахівці з'ясували, що тут була недостатня кількість антисептиків, персоналу не вимірюють температуру, а на вході не зазначена максимальна кількість осіб у приміщенні. Попри те, що зауважень було небагато, все ж директор їдальні погрожував звільнити всіх працівників і закрити заклад зовсім. 

Поки робоча група заспокоювала розхвильованого чоловіка, вже прибула на місце вищезгадана Наталя Олександрівна. Директору їдальні залишили попередження й вирушили на зустріч до пані Наталі.

–  У Вашому магазині виявили багато порушень, –  починають розмову з жінкою працівники Держпродспоживслужби, –  продавчиня обслуговувала відвідувачів без маски та рукавичок, відсутній дезінфекційний засіб для обробки підлоги та поверхонь…

–  У нас для підлоги спеціальні таблетки є! Іра, де тряпка наша і тазік? Де таблетки? В нас же були, - звертається Наталя Олександрівна до продавчині.

–  Ось відра, ганчірки й тазік, вони є. А таблетки сьогодні останні використала,- відповідає Ірина.

–  Перейдімо до інших порушень: у вас немає термометра на робочому місці та журналу для фіксації температури –  продовжують фахівці перевірки.

Щойно Наталя Олександрівна почула про термометр, її рука мимоволі потягнулася до настінного, яким виміряють температуру повітря в приміщенні. Проте її зупинили слова про те, що мова йде про температуру тіла.

–  Я вперше чую про цей журнал, але якщо це необхідно, то ми вже зараз підемо в аптеку і придбаємо термометр! - запевняє Наталя Олександрівна.

–  З якою температурою тіла Ви б не допустили людину до роботи? - запитує перевіряльник.

–  37,4 - твердо відповідає керівниця.

– Чому саме 37,4? - цікавиться інспектор.

– В інтернеті так написано, - переконує пані Наталя.

– Доводимо до Вашого відома, що згідно постанови головного санітарного лікаря, максимальна прийнятна температура тіла працівника становить 37,2.

Жінка пообіцяла дотримуватися всіх карантинних вимог, проте перевіряльники повідомили їй про необхідність складення адмінпротоколу. 

Я нічого підписувати не буду! – сказала пані Наталя і додала, що вона не є власником цього магазину, а лише реалізатором.

– Я щойно зателефонувала хазяїну, він сказав, що приїде тільки через годину, бо зараз не в місті, - говорить Наталя Олександрівна. - Він у міськвиконкомі працює. Сказав, що в нього нарада.

– На кого зареєстрований цей магазин? - запитує інспектор.

– Сказали не говорити, - пояснює пані Наталя. - Він передав, що не може зараз приїхати. Я йому назвала адресу вашого Управління і він особисто з вами поговорить.

Після 30-хвилинної дискусії продавчиня пообіцяла виконати всі карантинні вимоги й запросила фахівців на ще одну перевірку найближчим часом. Адмінпротокол перевіряльникам скласти не вдалося, оскільки за весь час не прозвучало жодного прізвища. Проте фахівці залишили попередження, яке передбачає повторну перевірку через деякий час.

Під час сьогоднішнього рейду були й ті, хто гарно себе проявив. Зокрема, деякі продовольчі магазини, а також магазини косметики. Вони сумлінно ведуть журнали дезінфекції поверхонь, заміррів температури персоналу, мають необхідний запас масок та рукавичок, антисептики тощо. На стінах розмістили інформаційні постери про те, як запобігти поширенню COVID-19 та листівки з проханням носити маски й тримати дистанцію. 

Загалом сьогоднішній рейд тривав з 9:30 до 12 години. Робоча група обстежила 17 закладів у центрі міста. Серед них аптеки, секонд-хенд та магазини косметики. Сьогодні фахівці Держпродспоживслужби та нацполіції області не склали жодного адмінпротоколу, проте в деякі магазини повернуться найближчим часом на повторну перевірку.

Читайте також: У Кропивницькому зі стихійною торгівлею борються щодня (ФОТО)

Читайте також: У Кpопивницькому планують пpовести медовий яpмаpок