Новий рік – це свято, для якого немає спільного типу святкування. Кожна родина має свої традиції, свою атмосферу, які об’єднуються в 00:00 першого січня у радісні вигуки «З Новим роком!».

Передноворічна метушня – це головний «інгредієнт» для створення святкового настрою. Кожного року вулиці міста Кропивницького за тиждень до свята наповнюються великою кількістю людей з яскравими подарунковими пакунками в руках, магазини – довжелезними чергами, продавці ялинок – солідним прибутком. Однак цей рік вніс свої корективи в святкування. Кропивничани розповіли про свої традиції святкування і про зміни, яких зазнало їхнє свято цього «карантинного» року.


Любов Скороход,

хореограф-постановник, вихованиця народно-художнього ансамблю сучасного танцю «Час Пік»

«Зазвичай на напередодні Нового року ми всією сім’єю ранком 31-го їдемо до бабусі на дачу. Там ми з сестрою наряджаємо ялинку, тато з дідусем розпалює камін, а мама з бабусею готують новорічні смаколики. З самого ранку ми можемо поспівати новорічних пісень, а коли вся робота перероблена, йдемо всі разом кататися на санках, ліпити сніговика, грати в сніжки. Якщо, звичайно, погодні умови дозволяють.

З наближенням Нового року  та довгоочікуваних 00:00, ми сідаємо за стіл проводжати старий рік: смакуємо запечену домашню гуску за бабусиним фірмовим рецептом, а потім вмикаємо музику на всю гучність і йдемо танцювати. Пізніше, коли куранти б’ють 12, у нас є традиція розкорковувати шампанське, загадувати бажання, брати бенгальскі вогні і йти на вулицю запускати салют. Наприкінці святкування дивимося найатмосферніший різдвяний фільм «Один вдома», а вже потім ідемо відпочивати.

Щодо змін через коронавірусну хворобу, то моє святкування їх точно не зазнає, адже збираюся, як і завжди, святкувати з родиною. Можливо, доведеться цьогоріч купувати подарунки онлайн, але так навіть зручніше».


Володимир Вященко,

заступник директора з навчально-виховної роботи ліцею «Науковий», тренер з ораторського мистецтва

«Перед новим роком я витрачаю вихідні на те, щоб обов’язково прикрасити квартиру. Цьому приділяю дуже велику увагу. Вже декілька років поспіль оселю прикрашає штучна ялинка, або ж різні варіації святкового дерева, як от ялина з проволоки, чи з паперу, картону. Навіть неважливо, чи вишукано вона виглядає, адже сама суть у тому, що під час такого креативного потоку ти занурюєшся у новорічну атмосферу. В мене завжди так відбувається, що святковий настрій доходить до піку в новорічний вечір, а вже після 00:00 трошки йде на спад.

З приводу святкування: я, мабуть, не буду особливим або не відрізнюсь фантазією, якщо скажу, що Новий рік для мене – це справжнє сімейне свято. Воно наповнене дитячими спогадами, казковістю, чарівністю. І все те, що було в дитинстві, коли атмосфера казковості існувала, вона збереглася в цьому святі і тепер, коли ми стали на порядок старшими. В звичайному варіанті проведення свята для мене є особливим те, що мій Новий рік починається зранку 31-го грудня. В дитинстві мій Дід Мороз і Снігуронька приходили в ніч на 31-ше грудня і вже на ранок, коли прокидався, знаходив подарунки під ялинкою. Від такого особливого проведення атмосфера дитячої казковості ще більше підсилює в емоційному плані це свято, тому я перейняв цю традицію і до сьогодні. Своїм рідним, які знаходяться територіально близько, я дарую подарунки саме 31-го вранці, а кого бачу пізніше, то вітаю подарунком вже наступного дня.

Карантин не суттєво змінить план святкування, адже його я, як і кожного року, проведу із сім’єю. Можливо, зміниться тип новорічної метушні і відвідування магазинів, але в цілому все залишиться так само. В ліцеї ж ми кожного року проводили з учнями цікаві святкування з програмою, конкурсами і передбаченнями, але цього року через пандемію та певні обмеження доведеться вітати учнів скромно. Хотілося б закінчити семестр на позитивній ноті, звісно, але нічого, шукатимемо позитив в інших руслах, джерелах. Головне не втрачати позитивного настрою».


Анна Новікова,

викладач математики Кропивницького ліцею «Науковий»

«За тиждень до Нового у мене є традиція передивлятися "Один дома", "Міцний горішок" та всі частини "Гаррі Поттера". Зазвичай святкую Новий рік у родинному колі. Накриваємо стіл, дивимося телепередачі, після дзвону курантів йдемо до ялинки на площу.

Серед традицій такі, що ялинку раніше ставили 31 грудня (так любила робити бабуся), а зараз ставимо на свято Миколая. На роботі з учнями проводимо інтерактивні новорічні вікторини.

Що зміниться на час пандемії?

Пандемія вплинула наразі на усі сфери нашого життя. Раніше можна було відсвяткувати разом з друзями та колегами. Вважаю, що вона однозначно обмежила повноцінне спілкування між людьми. Зараз починаєш цінувати те, що раніше приймалось ніби воно є і завжди буде.

Сподіваюся, ми скоро повернемось до нашого звичного життя, яке було до пандемії!».


Євген Мочерняк, 

засновник школи танцю «Let`s move family» та глава обласної федерації з брейк-дансу

«З приводу святкування, то для мене це новорічне свято, тому зустрічаю його в колі сім'ї. А новорічна метушня, бігання по магазинах у паніці в пошуках консервованої кукурудзи чи інших складників небезвідомого салату «Олів’є», це точно не про мене. Я ще й не дуже вибагливий в плані кухні на новорічний стіл. Звісно, є певні страви, які готуються на Новий рік, але не мною (сміється - Ред.), але щоб вигадувати щось особливе і саме новорічне, то ні.

З моїми вихованцями Кіровоградської обласної федерації брейк-дансу проводимо новорічні корпоративи, ранки. З усіх свят, організаторами чи учасниками яких ми є, саме Новий рік є головним, йому завжди приділяємо досить багато уваги і завжди це масштабне святкування, коли усі групи, філіали збираються, щоб відсвяткувати.

Звісно, карантин вніс свої корективи у цьогорічне святкування. У зв’язку з пандемією, новорічні ранки ми проводити не будемо. Проведемо річну атестацію для діток, вони отримають сертифікати, відзнаки. Тож цього року Новий рік у нас відбуватиметься в такому собі спрощеному форматі.

Для мене найголовніше – це діти, а творчі, цілеспрямовані і, головне, здорові діти – це наше майбутнє!».

Валерія Назарова

Читайте також: Вдома чи в ресторані: як можна відсвяткувати Новий рік - 2021 у Кропивницькому

Читайте також: Створено майстрами з Кіровоградщини: 6 ідей для оригінальних новорічних подарунків



Головне сьогодні