Замість тримання під вартою – цілодобовий домашній арешт. Змінити запобіжний захід на час досудового розслідування для фермера з Благовіщенської громади, якого підозрюють у зґвалтуванні 14-річної школярки, просив його адвокат Олег Паіцика. Рішення суду першої інстанції оскаржував в Кропивницькому апеляційному суді. Скаргу відхилили. Як відбувалось судове засідання і що говорить мама потерпілої дівчинки, читайте у матеріалі Точки доступу.

Журналістів не пустили на засідання

Розгляд засідання був запланований на 09:30. На цей час журналістів у зал судових засідань не запрошували. Водночас туди зайшли прокурорка Кіровоградської обласної прокуратури Ольга Новікова, захисник підозрюваного Олег Паіцика і мама потерпілої дівчини. Через 10 хвилин запросили журналістів. Суддя, яка головує у колегії, Віринея Кабанова, запитала в учасників процесу, чи можливо, щоб представники ЗМІ були присутні на засіданні. Прокурорка Ольга Новікова заперечила.

апеляція у справі про згвалтування неповнолітньої з Бліговіщенської громади

Фото: Точки доступу

У зв’язку з тим, що розглядається питання про продовження запобіжного заходу у кримінальному провадженні, яке стосується вчинення злочину стосовно неповнолітньої особи, – це злочин проти статевої свободи та недоторканості дитини, тому  я прошу провести засідання у закритому режимі.

Адвокат підозрюваного Олег Паіцика підтримав прокурорку. Мама потерпілої дівчини, яка представляла її інтереси у суді – Надія – також. Тому суддя Віринея Кабанова попросила журналістів вийти із зали.

журналістів не пустили на закрите судове засідання у справі про згвалтування неповнолітньої

Фото: Точки доступу

Ухвала: тримання під вартою

Через 15 хвилин судді вийшли із зали й пішли у нарадчу кімнату. Журналістам дозволили зайти на зачитування ухвали. У ній йдеться про те, що 29 серпня Голованівський районний суд продовжив підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в межах строку досудового розслідування (саме це рішення оскаржував адвокат Олег Паіцика - ред.). Апеляційну скаргу захисника підозрюваного залишили без змін, оскаржити її не можна, тож фермер лишатиметься під вартою.

підозрюваного у згвалтуванні школярки з Благовіщенської громади не відпустили під домашній арешт

Фото: Точки доступу

Нагадаємо, у поліцію рідні дівчини звернулись 3 липня 2023 року. Наступного дня фермеру оголосили підозру. 5 липня обрали запобіжний захід у вигляді тримання під ваpтою без пpава внесення застави.

"Позиція захисту ще не визначена"

Після сьогоднішнього засідання адвокат фермера Олег Паіцика розповів, що під час судового засідання просив суд обрати своєму клієнту запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Людині 60 років. Має незадовільний стан здоров’я.

Додав, що загалом у справі позиція захисту ще не визначена.

Підозрюваний не визнає провину

Прокурорка Ольга Новікова розповіла, що досудове розслідування у цій справі продовжили на три місяці.

Здійснюється досудове розслідування за частиною 3 статті 152 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років. Нині підозрюваний своєї вини не визнає. На даний час ми не можемо розголошувати обставини досудового розслідування. Оскільки це стосується неповнолітньої. Ми, в першу чергу, маємо захистити її від розголосу і подальшого психотравмування.

 "Хочу справедливого покарання" –  мама потерпілої

З міркувань безпеки дівчини, яка є потерпілою стороною у справі, ми не показуємо обличчя її мами й не називаємо прізвища. Точці доступу жінка розповіла, що результатом розгляду апеляційної скарги – задоволена. Хоче, щоб кривдник її доньки відповів згідно закону – отримав покарання у вигляді позбавлення волі на 12 років.

мама потерпілої дівчини

Фото: Точки доступу

На даний час виконали половину експертиз. Проводяться слідчі дії. Сьогодні я була у судовому засіданні, як представниця доньки, а взагалі ми маємо адвоката. Однак про те, що апеляція відбудеться сьогодні, ми дізнались вчора і він фізично не зміг приїхати.

"Донька боїться, що його випустять"

До цього часу, каже жінка, у доньки стрес від пережитого. Вона проходить психологічну реабілітацію.

Вона закрита. Вона плаче. Вона боїться. Боїться, що його випустять, тому що різні чутки ходять і різне говорять. Він їздив під саму хату, це не чужа людина… І таке зробити, вона дуже важко усе це переживає. Дуже. Мені здається, що вона ще більше закривається.

Розповіла, що сусід, якого підозрюють у зґвалтуванні її доньки, живе через 300 метрів від їхнього будинку.

Завжди вітався. Він фермер. Інколи звертались до нього по допомогу. "Можна соломи взяти?" – Так, звичайно". Ми не були друзями, але нормально спілкувались. Ніколи не було сварок чи конфліктів.

Каже, купили поряд з ним будинок 15 років тому. Відтоді почали спілкуватись.

Він бачив, як моя дитина народилася. Вона росла у нього на очах.

"Тиснуть і хочуть домовитись"

Говорить, що підозрюваний, попри те, що перебуває під вартою, дзвонить і хоче "домовитись". Родині телефонують і його рідні.

Кажуть, що давайте будемо говорити, давайте будемо вирішувати, давайте будемо миритися. Про що може бути мова, про що вирішувати? І його дружина дзвонила, син дзвонив.

Жінка – мама чотирьох дітей. Донькам 19, 14 і 5 років, сину – 9. Каже, 14-річна донька ходить в школу.

Більшість людей у селі і школі підтримують нас. Але був випадок, коли хтось жартома сказав "Не треба було сідати в той автомобіль. Тепер будеш знати, що пізно ввечері ходити не можна". Це боляче, але я стараюсь присікати таке.

Нині, каже, найбільше хвилюється через те, щоб сусіда не випустили з-під варти.

Зараз він під вартою, але повз наш будинок їздить його дружина, його син. Це все одно важко сприймається. Різні чутки ходять… Ніби там все куплено і він не буде сидіти. Відчуваємо, що на нас тиснуть. Це важко.

Жінка розглядає можливість переїзду з родиною в інший населений пункт, однак остаточне рішення щодо цього не ухвалила.

Читайте також: Розпусні дії щодо 7-річної падчерки: підозрюваного в Кропивницькому арештували


Читайте також