Комунальні тарифи, мінімалка й передвиборча кампанія: що чекати українцям у січні

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 29 грудня 2018, 13:10

  • visibility 559 переглядів

Передвиборча кампанія в Україні має розпочатися 31 грудня, а тому новорічні та різдвяні свята будуть використовуватися політиками для свого власного піару. Крім того, з початком року на українців чекає чергове підвищення тарифів, незначне зростання соціальних виплат та зміни у медичній системі. Яких змін чекати українцям у січні, з’ясовували журналісти Точки доступу.

#1

Передвиборча кампанія

За три місяці Україна обиратиме чергового президента. Саме тому новорічні та різдвяні свята будуть сповнені нових політичних обіцянок та лозунгів.

"Незважаючи на різдвяні і новорічні свята, політики не припинятимуть агітацію, а навпаки, будуть використовувати привід свят для частіших привітань і власного піару" - говорить політичний експерт Олександр Мусієнко.

Крім того, наприкінці січня буде сформований список кандидатів у президенти, адже практично всі охочі подадуть документи до Центральної виборчої комісії. Самі передвиборчі перегони перейдуть в активну стадію.

"Варто очікувати збільшеного рівня конфліктності, більш масштабного поширення компромату, інтенсивного втручання зовнішніх гравців перш за все західних і в меншій мірі з Росії", - говорить політолог Руслан Бортнік.

Згідно з українським законодавством, виборча кампанія буде тривати 90 днів. Таким чином, з 31 грудня до 3 лютого 2019 року включно дозволяється офіційне висунення кандидатів і подача документів для реєстрації.

#2

Підвищення мінімалки та пенсії

Мінімальна зарплата в січні 2019 року збільшиться з 3723 до 4173 грн. Таке нововведення торкнеться всіх, хто офіційно заробляє менше мінімалки. Згідно даних Держстату - це кожен четвертий працюючий українець. Підвищення складе від 1 до 450 грн.

Військовійі поліцейські отримають надбавку до пенсії в розмірі 25% від нових розрахункових виплат. Згідно з прогнозами уряду, в наступному році середній розмір пенсійної виплати військовослужбовцям і співробітникам силових структур виросте на 1845,6 грн. і складе 5023,9 грн.

#3

Зростуть ціни на тепло

Постачальники тепла перерахували свої тарифи і навіть встигли їх затвердити. У більшості міст ціни виростуть вже з 1 січня. Лідером серед всіх регіонів стала Одеса, у якій ціни зростуть відразу на 30%.  На другому місці Рівне (28,1%), а на третьому -  Суми (24%). У інших областях ріст цін коливатиметься на рівні 20-18%.

#4

Подорожчають цигарки

З січня підвищать акциз на тютюнові вироби. На таке рішення миттєво відреагують продавці, пропорційно збільшивши ціни. Експерти запевняють, що ріст цін буде спостерігатися й надалі, поки не зрівняються з європейськими.

"Україна підписала угоду про асоціацію з ЄС, згідно якої Україна зобов'язана до 2026 року привести ціни на тютюнові та алкогольні вироби до європейських норм. Підвищення будуть відбуватися поетапно, так як різниця з європейським ринком велика", - говорить економічний експерт Олександр Охріменко.

В січні вартість пачки цигарок, залежно від класу, може збільшитися на 1-2 грн, проте восени наступного року ціни зростуть знов.

#5

Українці зможуть повертати ліки

З 1 січня 2019 року до аптечних закладів можна буде повертати лікарські засоби, за умови, що вони не були використані чи пошкодженні. Контролювати цей процес буде Державна служба з лікарських засобів і контролю за наркотиками. Для цього вносяться відповідні зміни в нормативно-правові акти, що регламентують повноваження відомства.

#6

"Укрпошта" підвищує тарифи

Тарифи на відправлення простої письмової кореспонденції вагою від 1 г до 3 кг виростуть на 14,3% - для непріоритетних, на 11,1% - для пріоритетних відправлень. Також підвищаться тарифи на послуги "Стандарт", "Експрес" та "SmartBox". Посилка вагою 10 кг буде коштувати 42 грн. в межах області, 48 грн. - в межах країни. Для посилок вагою 30 кг тарифи становитимуть 80 грн. в межах області, 85 грн. - в межах України. Послуга "SmartBox" в середньому подорожчає на 5 грн.

#7

Додаткові вихідні

Робочих днів у січні буде 21, а вихідних - 10. Офіційними вихідними будуть 1 січня - Новий рік, 7 січня - Різдво. Крім цього, українців чекають 8 вихідних днів - суботи та неділі, на які потрапляють Святвечір 6 січня і Водохреща 19 січня. Старий Новий рік, який традиційно відзначають 14 січня, буде робочим днем.

Читайте також: "Я не святкую Новий рік": чому жителі Кіровоградщини відмовляються від "головного" свята зими

Читайте також: Святий Миколай на порозі: устами кропивницьких дітлахів про чарівного діда (ВІДЕО)