Кропивницький: в облдержадміністрації прокоментували наплив лікарів до податкової

  • Дар'я Федоренко
  • watch_later 14 січня 2020, 09:10

Директор департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко розповів, чому медики міських лікарень одночасно прийшли в центр обслуговування платників Кропивницької ДПІ для отримання кваліфікаційних електронних підписів.

Про це він повідомив під час брифінгу вчора, 13 січня, передає кореспондентка Точки доступу.

За словами Олега Рибальченка, для того, аби з 1 квітня перейти на новий механізм фінансування, медзаклади мають виконати певні вимоги від Національної служби здоров'я.

За вимогами Національної служби здоров'я України медзаклади мають бути повністю автонімізовані, та з першого квітня перейти на новий механізм фінансування. Тому НСЗУ звернулася до лікувальних закладів із проханням прискорити процес реєстрації лікарів на сайті, — зазначив посадовнць.

Він додав, що процес реєстрації медичних працівників має завершитися до 15 січня.

На сьогоднішній день самі лікувальні заклади, їхні організаційно-правові форми та наявні медичні ліцензії вже зареєстровані. Зараз відбувається заповнення форми "Медичні кадри". Для завершення реєстрації медичних працівників система має отримати їхні кваліфікаційні електронні підписи. Вони засвідчуватимуть звернення пацієнта до певного лікаря та отримання медичної допомоги. Електронним підписом будуть підтверджуватися направлення, лікарняні листки та рецепти. Окрім цього, за ними Національна служба здоров'я зможе нараховувати гроші тій лікарні, що прийняла цього пацієнта,— розповів директор департаменту.

Для того, аби уникнути черг, лікарям роз'яснять процедуру та встановлять графік отримування електронних підписів вже сьогодні, 14 січня.

В лікарнях міста працюють близько тисячі лікарів, 20% з яких вже зареєструвалися на сайті НСЗУ. Гадаю, така ж кількість вже має електронні підписи і віддала їх на опрацювання. За нашими підрахунками, підписи мають отримати ще близько 500 осіб, тому, якщо протягом одного дня центр обслуговування платників надає 100 підписів, то цей процес може завершитися вже наступного тижня.

Нагадаємо, вчора, 13 січня, у приміщенні Кропивницької ДПІ зібралися лікарі, яким терміново потрібно оформити кваліфіковані електронні підписи. За словами самих медиків, вони годинами стоять у чергах, щоб встигнути оформити кваліфікований електронний підпис до 15 січня 2020 року. Дехто навіть приходить за декілька годин до відкриття центру обслуговування платників Кропивницької ДПІ.

Читайте також: У селищі Нове знову не ухвалили рішення про приєднання до Кропивницького

Читайте також: Міністерство юстиції підтpимало ідею пеpенесення центpального ДPАЦСу в Кpопивницькому