Медики Кропивницького годинами чекають у черзі на отримання цифрового підпису (ФОТО)

  • Дар'я Федоренко
  • watch_later 13 січня 2020, 11:40

Сьогодні, 13 січня, у приміщенні Кропивницької ДПІ зібралися лікарі, яким терміново потрібно оформити кваліфіковані електронні підписи.

Про це повідомляє кореспондентка Точки доступу.

За словами самих медиків, вони годинами стоять у чергах, щоб встигнути оформити кваліфікований електронний підпис до 15 січня 2020 року. Дехто навіть приходить за декілька годин до відкриття центру обслуговування платників Кропивницької ДПІ.

Лікар-онколог обласного клінічного онкологічного центру Андрій Гардашніков розповідає, що був вимушений покинути своє робоче місце та приїхати до податкової ще о сьомій годині ранку.

Звісно, я підтримую діджиталізацію, адже час не стоїть на місці й інструменти для роботи змінюються. Єдина проблема – це короткий термін, за який ми маємо встигнути оформити підпис. Через це багато лікарів мають покидати лікарню в робочий час та приїздити під стіни податкової, щоб зайняти місце в черзі, – говорить Андрій Гардашніков.

За словами лікаря, цей підпис необхідний для продовження роботи з документацією та електронними медичними рецептами.

Ми переходимо на роботу з медичною документацією в електронному вигляді через комп’ютерну систему, тому для авторизації необхідно мати кваліфікований електронний підпис. Тоді як звичайний електронний цифровий підпис можна отримати у ПриватБанку, то для роботи з цифровою документацією та медичними рецептами необхідно мати саме кваліфікований електронний підпис. А отримати його можна лише в податковій, – розповідає Андрій Гардашніков.

Читайте також: У селищі Нове знову не ухвалили рішення про приєднання до Кропивницького

Читайте також: У Кропивницькому затримали підозрюваних у загибелі на виробництві двох працівників